Zoom isim değiştirme işlemi önemli bir işlem çünkü uygulamada kullanacağınız ismi düzenlemenizi sağlıyor. Şöyle bir durum var ki seçtiğiniz isim tüm toplantılar da ya da canlı derslerde gözükecek olan isim olacaktır.

Zaten isim değiştirme konusu bunun için önemli. Platforma ilk defa üye olurken seçmiş olduğunuz isim, yanlış ya da eksik yazılmışsa iletişime geçtiğiniz kişilerin bu ismi görmesini istemeyebilirsiniz. Bu durumda yapacağınız tek şey isim değiştirmek olacak.

Neyse ki diğer programlardan farklı olarak bu programda isim değiştirmek için izin veriliyor ve birkaç kolay ayarla işlemi kolayca gerçekleştirilebiliyor. Sadece söylenen ayarları düzenlemeniz yeterli olacaktır.

Zoom İsim Değiştirme Adımları ve Yapılacaklar

İşlem aşamalarına geçmeden önce bir ayrım yapmak istiyoruz. Akıllı telefon uygulaması üzerinden yapacağınız işlemler ayrı, bilgisayar üzerinden yapacağınız işlemler ayrı. İki platform üzerinden de isim düzenlemesi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Biz iki yerden de bu işlemin nasıl yapılacağını anlatacağız. İster mobil uygulama üzerinden kullanım yapın isterseniz de bilgisayar üzerinden kullanım yapın Zoom isim değiştirme işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

Mobil Zoom Uygulamasından İsim Değiştirme

 • Telefonunuzu açın ve Zoom uygulamasına giriş yapın.
 • Ayarlara girmek için “Dişli şeklinde simgeli Setting” bölümüne tıklayın.
 • Ayar sayfası açılacak ve en üst kısımda kullanıcı adınız yani uygulamadaki isminiz görüntülenecek.
 • Bu isme tıklayarak profil sayfanızı açmanız gerekiyor.
 • Şimdi “Display Name” kısmına dokunun.
 • Adınızı düzenleyecek bir alan açılacak. İstediğiniz adı bu kısma girin ve sağ üst bölümde bulunan “Save” butonuna basın.

İşlem bu kadar. Artık uygulamada kullandığınız adınız değişti. Mobil uygulamada yaptığınız değişiklik tüm diğer platformlar için de geçerli olacaktır. Ama siz mobil uygulama kullanmak yerine sadece bilgisayarınız üzerinden Zoom sistemine giriş yapıyor olabilirsiniz. Başta söylediğimizin dışına çıkmayalım ve PC üzerinden Zoom isim değiştirme nasıl yapılır bakalım.

Zoom İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

Bilgisayar Üzerinden İsmi Düzenleme

 • Web tarayıcınızdan Zoom hesabınıza buradan girin ve ayarlardan “Profil Düzenleme” sayfasına geçin.
 • Profil bilgileriniz bu sayfada görüntülenecektir.
 • En üst kısımda, adınızın hemen yanında yer alan “Edit” simgesini göreceksiniz.
 • Buna tıklayın ve “Firs Name” kısmına adınızı, “Last Name” kısmına da soyadınızı girin. İstediğiniz şekilde isminizi girebilirsiniz.
 • Değişikliklerin kayıt edilmesi ve adınızın onaylanması için de alt kısımda yer alan “Save Changes” butonuna basın. Mavi renkli butonu kullandığınızda, değiştirdiğiniz isim kullanıma alınacaktır.

Yine bu şekilde yapacağınız isim değiştirme işleminde de tüm profilinizdeki isim değişir. Yani hesabınızı mobil uygulama üzerinden kullanıyor olsanız bile mobil platform için de isim değişikliği gerçekleşecektir.

İstediğiniz zaman isminizi tekrar aynı menüler üzerinden düzenleyebilirsiniz. Her hangi bir sınırınız yok. Gördüğünüz gibi mobil uygulama ya da web sürümü de fark etmiyor. Son olarak Zoom Meeting hatası alıyorsanız, EBA ve Zoom Meeting Password Hatası Nasıl Çözülür başlıklı konumuza göz atabilirsiniz.

2 YORUMLAR

 1. Oğlum kayıt olurken pek düzgün kullanıcı adı kullanmamış ondan dolayı bende yeni hesap açacaktım bunu görmem iyi oldu 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz