Zoom arka plan değiştirme işlemi, uzun süre kullandığınız uygulamaya renk katmak istediğiniz zaman, yapabileceğiniz en iyi özelleştirmelerden bir tanesi. Yapacağınız özelleştirme ile isterseniz arka planda düz bir renk kullanabiliyorsunuz ya da isterseniz arka planda bir resim kullanabiliyorsunuz.

Korona virüs nedeniyle en çok zaman geçirdiğimiz uygulamalardan biri olan Zoom için bu tip bir özelleştirme kullanmak gerçekten güzel bir etki yaratabiliyor. Bilgisayar başında da olsanız bir değişiklik görmüş, elde etmiş oluyorsunuz.

Şimdi isterseniz işin ön sözünü geçelim de asıl konuya gelelim. Bu arka plan değiştirme işlemini nasıl yapacağız?

Adım Adım Zoom Arka Plan Değiştirme İşlemleri

Diğer birçok işlemde olduğu gibi bu işlemde de hem akıllı telefonlardaki uygulamadan yararlanmak hem de PC sürümünden yararlanmak mümkün. Yani iki ayrı platformda da destek sunuluyor. O zaman biz de ayrı ayrı platformda bu işlemi nasıl yapacağınızı anlatalım.

iPhone Akıllı Telefonlarda Arka Plan Değiştirme

Elinizde iPhone 8 ve üzerinde bir akıllı telefon olması gerektiğini belirtelim. Daha eski akıllı telefonlarda bu özellik desteklenmiyor. iPhone 7 Plus modelinde bile bu özellik yok. Bilmeniz gereken bu detayı da verdikten sonra geçelim işlemlere.

 • iPhone akıllı telefonunuzda zoom uygulamasını başlatın ve toplantıya girin.
 • Ekranın sağ kısmında en alt köşede “….More” şeklinde bir simge göreceksiniz.
 • Bu kısma dokunun ve yeni açılan menüyü görüntüleyin.
 • “Virtual Backgrounds” şeklinde bir seçenek var. Zaten yabancı diliniz varsa bunu anlayacaksınız. Bu kısma girip istediğiniz resmi ayarlayın.

 

Android Akıllı Telefonlarda Arka Plan Değiştirme

Nedeni ya da niçinini bilmiyoruz ama Android akıllı telefonlarda da arka plan değiştirme özelliği her akıllı telefon modeli için desteklenmiyor. Daha çok güçlü akıllı telefonlar için bu sistemin desteklendiği söyleniyor. Yani telefonunuzun Huawei P40, Samsung Note 20, Xiaomi Mi 10 gibi modeller olması gerekiyor.

Desteklenen bir akıllı telefonunuz varsa şimdi yapmanız gereken uygulamanın güncellemesini yüklemek olacak. Son güncellemelerin tamamını yükleyin. Ardından yapacağınız işlemler aslında hemen hemen aynı.

 • Uygulamayı açıyoruz ve toplantı başlatıyoruz.
 • Yine sağ alt kısımdaki “…More” alanına basıyoruz.
 • Menüden “Virtual Background” seçeneğini seçin ve resim belirlemesi yapın. Bu yapacağınız işlem yeterli.

Bunlar mobil uygulamalar üzerinden Zoom arka plan değiştirme işlemi. Bunların dışında dediğimiz gibi PC uygulamasından da web sürümünden de değişiklik yapabilirsiniz. Biz uygulama üzerinden olanı anlatacağız ki bu da işinizi görecektir.

Zoom Arka Plan Değiştirme PC Uygulaması Üzerinden

 • Bilgisayar üzerinden Zoom uygulamasını başlatın. Bir ders, bir toplantı ya da bir görüşmeye katılın.
 • Kamera simgesinin belirdiği alanın hemen yanında “OK” simgesinin olduğunu göreceksiniz. Bu kısma tıklayın.
 • Tıpkı mobil uygulamalarda olduğu gibi PC uygulamasında menü açılışı yapılacak. “Chose Virtual Backgrounds” seçimini göreceksiniz. Buna tıklayın.
 • Artık iki seçeneğiniz var. Zoom size bazı arka planlar sunacaktır. Sunulan bu arka planlar dışında eğer siz kendi fotoğraflarınızı kullanmak isterseniz o zaman “+” simgesine basın.

Ek Kısım;

Zoom arka plan değiştirme işlemi için hep bir toplantıya katılın ya da derse katılın dedik. Ama bunu yapmadan da arka plan seçmeniz için minik bir yol var.

 • Bilgisayarınızdan programı açın.
 • Sağ üst kısımda “Profil” alanına geçin.
 • Yine “Settings” seçeneğine tıklayın.
 • Sonrasında ekranda çıkan “Background & Filters” alanına dokunun. İstediğiniz resmi seçin ve bitirin.

Zoom arka plan değiştirme için yapılacak her şeyi anlattık. Kafanıza takılan bir kısım varsa ya da işlemleri yapmanıza rağmen sonuç alamıyorsanız, mesajlarınızı bekliyoruz.

Son olarak Zoom uygulaması üzerinden isim değiştirme sorunu yaşıyorsanız, Zoom İsim Değiştirme Nasıl Yapılır? başlıklı konumuza göz atabilirsiniz.

 

1 Yorum

 1. Bizim şirket pandemi nedeniyle zoom uygulaması üzerinden toplantıları gerçekleştirecek. Toplantı nedeniyle uygulamayı kurcaladım. Bir çok özelliği olduğunu gördüm internette gezerken de yazınıza denk geldim arka plan uygulamasını değiştirdim gayettde güzel oldu programda hoşuma gitti. Bilgi için teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz