ZenMate Programı Nedir? Günümüzde birçok internet yasaklarının artmasıyla beraber çeşitli programlarda boy göstermeye başladı. Bu yazımızda Bu programlar içerisinde en dikkat çeken isimlerden bir tanesi ise ZenMate olarak karşımıza çıkıyor. Şimdi dilerseniz ZenMate Programı Nedir? Nasıl Kullanılır? sorularının yanıtlarını bulmaya başlayalım.

ZenMate Programı Nedir?

İnternet yasaklarını ortadan kaldırmak için VPN yazılımları işlem görüyor. Yazılımlar içerisinde bulunan söz konusu program ise en fazla kullanılan isimlerden bir tanesidir. Yasaklı sitelere girmek isteyen ve bunu program sayesinde gerçekleştirmek isteyen kişiler pratik şekilde işlemlerini yapabilirler.

İnternet ortamında kendilerine VPN arayan kişiler için gayet ideal olan bu program, en kısa zaman çerçevesinde VPN ağına bağlanabiliyor. Üstelik bunu gerçekleştirirken oldukça sıkı şekilde kimlik bilgileri saklayabiliyor. Peki, ZenMate nasıl kullanılır? Hangi adımların takip edilmesi gerekir? Bakalım.

ZenMate Programı Nedir? Nasıl Kullanılır?

ZenMate Programı Nasıl Kullanılıyor?

Programın kullanılması gayet kolay bir şekilde gerçekleştiğinden hiçbir problem ile karşılaşılması mümkün değildir. Bahsettiğimiz bu özel programın kurulumundan sonra seçilecek olan ülke bağlantısına hızlı bir şekilde etkileşim gerçekleştirerek gizleme işlemini uygular. Kullanımı ise şu şekildedir;

  • İlk adımda uygun yapıda tarayıcı ile eklentinin yüklenmesi adına ZenMate eklentisi aramasının yapılması gerekir. Google Chrome tabanlı olan tarayıcı kullanılıyorsa eklenti sayfasına ulaşılmalıdır.
  • Bu sayfaya ulaşıldıktan sonra sağ bölümde “Chrome’a Ekle”butonuna tıklanmalıdır. Böylece söz konusu eklenti sisteme eklenecektir.
  • Ufak zamanlı kurulumun ardından seri biçimde eklenti tarayıcı sistemine eklenir. Aşamanın ardından sağ üst kısımda yer alan programın simgesine tıklanarak çalışması sağlanabilir.

Çıkacak olan pencerenin orta bölümünde var olan kalkan simgesine basılarak VPN servisi rahatlıkla alınabilir.

ZenMate Programı Ücret Talep Ediyor Mu?

İnternet ortamından ZenMate indir işlemini gerçekleştirdikten sonra programın kullanılması ücretsiz şekilde sunuluyor. Fakat ücretsiz olsa bile pek çok anlarda ufak bir ücret talebi ile karşılaşılabiliyor. Program üzerinden yapılan bağlantılar bazı ülkeler içerisinde kısıtlı olduğundan ücret istenebiliyor.

Elbette bu konu aylık ve yıllık tercihler içerisinde sunuluyor. Bunun dışında kısa zamanlı VPN kullanımı gerçekleştirilmesi isteniyorsa, hiçbir şekilde ücret ödemesi yapılmasına gerek duyulmuyor. Ama ücretsiz şekilde kullanılan bu program ile uzun süreli işlerin yapılması mümkün olamayabiliyor.

ZenMate programı ücretsiz sürümünde kullanıcılara 1 saat mühlet tanıdığından saatin tamamlanmasıyla otomatik olarak kapanıyor. Bundan dolayı program tekrar açılarak işlemlerin yapılması gerekiyor. Bu arada bu yazıyı okuduktan sonra şu videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

ZenMate Programı Mobil Üzerinden Çalışıyor Mu?

Programı mobil cihazlarda kullanmak isteyen kişiler için de özel bir sistem bulunuyor. Gerekli internet marketlerinden alınabilen bu program ile ücret ödemeden kullanma imkânı mevcuttur. Fakat istisnai durumlarda abonelik ücretinin alınması da söz konusu olabiliyor.

Bu yazımızı okuduktan sonra Video Düzenlemek İçin 3 Mükemmel Program başlıklı konumuz da ilginizi çekebilir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz