Şuan bu yazıyı okuyan her bir öğrenci için farklı farklı önerilerde bulunamayız ancak hepinize vereceğimiz bazı tavsiyeler var. Konunun başlığından da gördüğünüz üzere yurtdışı eğitimi neden önemli ve eğer ülke dışında eğitim almak istiyorsanız neler yapmanız gerektiğinden bahsedeceğiz. Ülkemizde ki eğitim sistemini ve verilen eğitimi birebir alan sizler olduğunuz için iyiliği ya da kötülüğü hakkında detaylara inmeyeceğiz. Ancak şöyle bir olay var ki kendiniz geliştirmek ve gelecekte ki mesleğinizin temel taşlarını sağlam koymak adına yurtdışı eğitimi mutlaka araştırmalı ve denemelisiniz.

Eğitim konusunda ülkemizden çok daha fazla gelişmiş ülkelerin olduğunu sanırım bilmeyen yoktur. Tabi ki yurtdışı eğitimi almak her öğrenci için cesaret gerektiren bir adım olsa da bununda kolaylıklarını yazımızın devamında aktaracağız.

Yazı İçeriği

Almanya’da Eğitim Nasıl?

Eğer yurt dışında eğitim almak istiyorsanız tercih edeceğiniz pek çok ülke var. Almanya, İngiltere, Polonya, Fransa, Kanada, Amerika ve daha ismini sayamadığım bazı ülkeler eğitim konusunda bizden çok ilerideler. Ancak bu yazımızda ağırlıklı olarak Almanya’dan bahsedeceğiz. Bu ülkeyi neden tercih ettik? Gelin bundan kısaca bahsedelim.

Almanya'da Eğitim Nasıl?

Öncelikle gideceğiniz ülkede yabancılık çekmemeniz gerekiyor. Almanya eğitim almak adına biz Türkler için mükemmel bir fırsat çünkü gurbetçi vatandaş yoğunluğu en yüksek olan ülkeden bahsediyoruz. Buda yurtdışı eğitim sürecinizde adapte olma sürecinizi çok hızlandıracaktır. Tüm bunlar dışında ülkemizde Almanya Eğitim Danışmanlığı hizmeti almak eğitim süreci öncesi sizlere başarıya giden yolda çok büyük artı katacaktır.

Almanya’da ki En İyi Üniversiteler Hangileri?

Üst düzey bilgileri veremesek de temel düzeyde sizlere bu ülkede ki en iyi üniversitelerden kısaca bahsedeceğiz. Bahsedeceğimiz bu ülkeler dünya sıralamasında da ciddi alınması gereken yerlerdeler. Dilerseniz şimdi Almanya Üniversiteleri ve Bölümleri hakkında kısaca bilgi verelim.

1- Münih Lüdwig Maximilian Üniversitesi

Ülkenin belki de bize göre en iyi üniversitesidir. Dünyada ki en iyi üniversiteler sıralamasında 76. sırada bulunan bu üniversite 150 farklı akademik çalışma öğrenim hizmeti veriyor.

Münih Lüdwig Maximilian

2-Heidelberg Üniversitesi

Sırada ki üniversite ise tarih kokan ve dünyadaki en iyi üniversiteler sıralamasına ilk 100 içinde yer alan Almanya’nın en eski üniversitesidir. Heidelberg şehrinde yer alan bu üniversite Almanya’nın en iyi 3 üniversitesinden birisidir.

Yurtdışı Eğitimi - Heidelberg Üniversitesi

Almanya’da Yüksek Lisans Yapmak

Site editörleri olarak fark ettiğimiz bir durum var ki, özellikle son altı aydır sitemize gelen yorumlarda yurtdışında yüksek lisans nasıl yapılır sorusu, ya da hangi ülkede yüksek lisans yapmalıyım soruları çok sık geliyor. Bu konuda neden Almanya’yı tercih etmeniz gerektiğine kısaca değinmek isteriz.

Öncelikle Almanya’da yüksek lisans yapmak sanıldığının aksine diğer pek çok ülkeye göre daha kolaydır. GMAT, GRE gibi ALES gibi sınavlara girmeden Almanya’da yüksek lisans eğitiminizi alabilirsiniz. Bu konuyla ilgili geniş kapsamlı bilgi almak isterseniz, yazı içeriğinde araştırıp eklemiş olduğumuz bağlantıdan gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Almanya'da Yüksek Lisans Yapmak

Bu yazımızda sizlere Almanya Eğitim danışmanlığı tarafından alacağınız bilgiler ile neden yurtdışında eğitim almanızın önemli olduğunu aktardık. Eğer bu yazıyı yararlı bulduysanız, Yurtdışında Üniversite Seçimi Nasıl Olmalı başlıklı konumuza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bu konu hakkında sokmak istediğiniz tüm soruları yazı içeriğinde belirttiğimiz bağlantıya giderek sorabilir, veya yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz. Bir sonra ki yazımızda görüşmek dileğiyle.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz