Koçoğlu Tavukçuluk firmasının üretimini özenle gerçekleştirdiği tinted cinsi tavuklar, yumurta üretimi için ideal hayvanlardır. Çiftlik, kümes ve bu gibi uygun ortamlar hazırlandığı zaman yumurta verme açısından en verimli tavuk olan tinted tavuklarının anavatanı ise Fransa’dır. Parlak bir beyaz renge sahip olan bu tavuklar, uysal olmalarıyla da dikkat çekmektedir.

Tinted tavuğu, yumurta çiftliği kurmak isteyen girişimciler tarafından tercih edilebilecek bir tavuk türüdür. Zira bu safkan tavuk cinsi, az yem tüketmekte ve çok yumurtlayarak çiftlik sahiplerine %100 verim sağlamaktadır. Koçoğlu Tavukçuluk’un veteriner gözetimi altında üretimini sağladığı ve bakanlık onayını aldığı tinted tavuklar, yumurtlamaya erken başlamakta ve yıllık olarak 300 ila 330 yumurta vermektedir. Üstelik ürettiğimiz tavukların tamamı aşılı ve sağlıklı olduğu için sorunsuz bir yumurta çiftliği kurulabilmektedir. Ayrıca firmamız üzerinden tavuk almanız durumunda, ücretsiz olarak danışmanlık ve veteriner hizmeti de sağlanacaktır.

Yumurta Tavukçuluğunda Tinted Cinsi

Yazı İçeriği

Tinted Tavuk Fiyatları

Tinted tavuğu alarak yumurta çiftliği kurmak isteyen girişimciler, bu tavukların fiyatlarını merak etmektedir. Tinted tavuklarının piyasa değeri incelendiği zaman birbirinden farklı fiyatlar görülmektedir. Ancak piyasa değerinin çok altında satılan tinted tavuklarının safkan olmadığı bilinmelidir. Koçoğlu Tavukçuluk, orijinal kan tinted tavuğu satışı yapmaktadır. Bu tavuklar, çok daha uzun süre yaşamakta, daha verimli yumurta üretmekte ve en önemlisi çiftliğinizden alışveriş yapacak müşteriler için ideal ve kaliteli yumurtalar ortaya çıkmaktadır.

Tinted tavuklar, firmamızın toplu olarak satışını yaptığı tavuk türlerinden bir tanesidir. Firma iletişim numaralarımızı kullanarak bizleri aramanız halinde fiyatlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Üstelik fazla alımlarda çiftliğiniz İzmir’de olmasa dahi gerekli nakliyat işlemleri ücretsiz şekilde gerçekleştirilecektir. Ayrıca firmamızın üretim tesisini gezerek fiyat da dahil olmak üzere tüm merak ettiğiniz konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yumurta Tavukçuluğunda Tinted Cinsi

Tinted Tavuk Özellikleri

Anavatanı Fransa olan tinted cinsi tavuklar, yumurta tavukçuluğu için ideal bir türdür. Yumurta çiftliği kurmayı düşünen girişimciler de tinted tavuklarının özelliklerini merak etmektedir. Yumurta kalitesi başta olmak üzere pek çok avantajı bulunan tinted tavuklarının özellikleri şu şekildedir:

  • Tinted tavukları yıl içerisinde 300 – 330 arası yumurta üretmektedir.
  • haftadan itibaren yumurtlamaya başlayan bu tavuklar, 29. haftaya gelindiği zaman en verimli halini almaktadır.
  • Tinted tavukları günlük ortalama 90 gr yem tüketmektedir.
  • Tinted tavukları beyaz renktedir ve yumurtaları da ideal köy yumurtası rengi olan kırık beyaz krem rengindedir.
  • Kümes, çiftlik ve gezen tavukçuluk için uygun olan tinted ırkı, ayrıca salma için de idealdir.

Görülebildiği üzere yumurta üretimi için tavuk çiftliği kurmak isteyenler, mutlaka tinted yarka incelemesi yapmalı ve bu cins tavuklara yönelmelidir. Ayrıca ataks ve lohman brown türlerine de göz atabilirsiniz ve hayalinizdeki çiftliği bizleri arayarak anlatıp danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Bu sayede çiftliğinizi en verimli hale kolayca getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz