THT Paragraf Kaynak Önerileri

Bu yazımızda Yks özellikle Tyt’de en belirleyici olan alanlardan, yani paragraf ve problemlerden size kaynak önerilerinde bulunacağız. YKS ve THT Paragraf Kaynak Önerileri öğrenci ve öğretmenlerden aldığımız tavsiyeler üzerine yazılmıştır. Bu nedenle bu yazının sponsor içerik olmadığını belirtmek isteriz.

Bilmemiz gereken bir konu var ki, her gün mutlaka 20 paragraf 20 problem sorusu çözmeliyiz. Fakat bunu hangi kaynaklardan çözdüğümüzde aslında çok önemli. Çünkü ÖSYM tarzından uzak kaynaklardan 20 problem ya da paragraf çözmeniz, size çok fazla bir şey katmayacaktır. Önemli olan kaliteli 20 paragraf 20 problem sorusunu belirli zaman aralığı içinde çözmektir.

İşte böyle yaptığınız zaman sizde istediğiniz sonuçları ulaşabileceksiniz. Yukarda da belirttiğimiz üzere öğrencilerden ve öğretmenlerden sorarak derlediğimiz paragraf kaynak önerileri şimdi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu arada bu öneri konusunu okuduktan sonra Sınavlarda yapılan hataların temel nedenleri başlıklı konumuza göz atmayı unutmayınız.

THT Paragraf Kaynak Önerileri – 2021

1- Hız ve Renk Yayınları Paragraf Hız Soruları (Kolay Seviye) ilk önerimiz olacak. İçindeki örnek sorular gerçekten başlangıç seviyesinde ve size o başlangıç seviyesinden ÖSYM’ye taşıyacak kaynaklar diyebiliriz.

YKS ve THT Paragraf Kaynak Önerileri

2- Bir diğer önerimiz ise online test çözme bölümümüzde de sıklıkla testlerine yer verdiğimiz Tonguç Akademi Paragrafik Soru Bankası Orta Seviye’dir. Kolaydan zora doğru ilerleyerek kendinizi çok iyi bir şekilde geliştirebilirsiniz. Bu sorun bankası da paragraf sorularını çözmeniz konusunda sizi fazlasıyla motive edecek içeriğe sahip. YKS ve THT Paragraf Kaynak Önerileri içinde mutlaka edinmeniz gereken bir soru bankası olduğunu belirtmek isteriz.

3- Sırada ki YKS ve Tyt soru bankası önerimiz ise orta seviyedir. Paragrafın Şifresi Metot Anlatımlı Soru Bankasına kısaca göz atalım. Kitap 320 sayfadan oluşuyor. Kitabın içerisinde çok güzel metotlar var. Genelde öğrenciler uzun paragraftan soruları sevmezler. Bu kitapta ise sıkılma ihtimaliniz yok. İkili bölme metotlarında yer aldığı kısa ve uzun paragrafların bulunduğu bir soru bankasıdır. Bu soru bankasının detaylı incelemesi için şu videoya göz atabilirsiniz.

4- Arı Yayıncılık Paragrafın Ritmi (Orta Seviye) önerimiz ise yine öğrenciler ve öğretmenler tarafından sıklıkla tavsiye edilen zor seviye öncesi mutlaka çözülmesi gereken soru bankalarından birisidir. Öyle ki THT Paragraf Kaynak Önerileri içerisinde en çok ismini duyduğumuz kitap diyebiliriz. Bizde bu soru bankasını inceledik ve gerçekten sınava hazırlanan her öğrencinin mutlaka sahip olması gerekiyor.

5- Çöz Kazan Yayınları Paragraf Soru Bankası (Zor Seviye) ise diğer test kitaplarını çözdükten sonra tercih etmenizi önerdiğimiz son soru bankasıdır. Bu ters kitabı diğerlerine göre daha geniş kapsamlı, daha fazla sorunun yer aldığı ve sınavlarda çıkması muhtemele soruları içinde barındırmaktadır.

Bu yazımızda sizlere 2021 paragraf soru bankaları tavsiyesinde bulunduk.  Eğer sizin de çözmekten sıkılmadığınız sevdiğiniz, beğendiğiniz soru bankaları varsa, aşağıda ki yorum bölümünde bizimle paylaşınız. Bu sayede diğer öğrenci arkadaşlarımız içinde fikir alışverişi olmuş olur. THT Paragraf Kaynak Önerileri konusunu beğendiyseniz yine bunu bizimle paylaşmayı unutmayınız. Diğer yazımızda görüşmek dileğiyle.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz