Son zamanlarda öğrenciler tarafından sıkça sorulan sorulardan birisi olan YKS test çözmek için önerilerde bulunmamız gerektiği ile ilgili sorulardı. Bu yazımızda TYT sınavı çalışma önerileri hakkında naçizane fikirlerimizi ve önerilerimizi sizinle paylaşacağız. Sınavlar öncesi çalışma süreci aslına bakarsanız minimum bir yıl olmalıdır. Yani katılım sağlayacağınız sınav ya da sınavlara bir yıl öncesinde çalışmaya başlanmalıdır. Tabi ki bu süreç ne kadar uzarsa, sınavların dinamiğini kavramanız o kadar kolay olacaktır.

Çalışma süreci ile ilgili minimum süreden bahsettik. Sınavlardan önce mutlaka piyasada bulunan kaliteli soru bankaları edinmeniz gerekiyor. Bununla ilgili tavsiyeler edinmek isterseniz, YKS ve THT Paragraf Kaynak Önerileri başlıklı konumuza eğer sayısal soru bankası örnekleri isterseniz, yine sitemizde ki diğer öneri konularına göz atabilirsiniz

YKS – TYT Sınavına Nasıl Hazırlanmalıyız?

Öğretmenleriniz tarafından lise öğrenim sürecinde sınav dönemi yaklaşıldığında nasıl çalışmanız gerektiğini, günde ne kadar test çözmeniz gerektiği konusunda tavsiyeler verilecektir. Sınava hazırlanmaya başladığınız an itibari ile hangi soru bankalarını çözmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz şimdi.

Öncelikle kolay testlerden başlayarak motivasyonunuzu arttırmalısınız. Zor seviye olan soru bankalarından başlarsanız net çıkarmakta zorluk çekeceğiniz gibi bu durum sizin motivasyonunuzu da etkileyecektir.  Biliyorsunuz ki TYT sınavı Yks sınavının orta temelidir. Bu sınava sayısalcılar, sözelciler, dil ve eşit ağırlıkçı arkadaşlar giriyor.  Bu sınav ortak bir sınav olduğu için çıkacak sorularda genel nitelikteki sorular olacak. Ayrıntılı ve beyin yakan sorulardan çok daha kolay bir sınav sizi bekliyor diyebiliriz. Lütfen aşağıda ki videoyu izleyin ve yazımızla pekiştirdiğinizde bu sınava ful konsantre bir şekilde hazırlanmış olacaksınız.

Yukarıda ki videoda Temel Yeterlilik Testi hakkında nasıl çalışmanız gerektiği ile ilgili bir video izlediniz. Şimdi ise bu videoda olmayan ve kendinizi psikoloji açıdan hazırlamanız gereken bölüme gelelim.

YKS – TYT Sınavı Çalışma Önerileri – Psikolojik Savaş

Sınavlar öncesi çalışma önerileri içerisinde genel olarak işin psikoloji tarafı çok anlatılmaz. Her çözeceğiniz test öncesi odaklanma sorunu yaşıyorsanız bununla ilgili bazı önerilerde bulunacağız. Hayallerinizin ve hedeflerinizin şuan tam olarak en kritik dönemindesiniz. Belki birilerine, ailenize kendinizi kanıtlamak, geleceğe daha iyi adımlarla ilerlemek istiyorsunuz. Bu durum üstünüzde psikolojik olarak yük bindiriyor olabilir.

YKS Test Çöz - TYT Sınavı Çalışma Önerileri

Ancak unutmamanız gereken bir şey var ki, aileniz ve sevdikleriniz her koşulda, başarılı olsanız da olmasanız da sizin yanınızda en büyük destekçiniz olacaktır. Bu dönemde stres ve kaygılı olmamak adına düzenli çalışmalara başlamalısınız. Günlük öğretmenleriniz tarafından tavsiye edilen test ve soru adetini çözerek hazırlıklara devam etmelisiniz. Tabi ki bu durumu şablonize edilmemelidir. Yani kesin olarak şu kadar soru çözeceğim demek yerine, gün içinde kendinizi yıpratmadan çözebildiğiniz kadar test çözmenizi tavsiye ederiz.

Bu yazımızda sizlere TYT Sınavı Çalışma Önerileri hakkında detaylı olarak bilgi vermeye çalıştık. Sizde kendi metotlarınızı yorumlar bölümünde paylaşabilirsiniz. Bir sonra ki yazımızda görüşmek dileğiyle.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz