yks-kaynaklari
yks-kaynaklari

3 Mart 2020 tarihi ile bu yıl yapılacak olan YKS başvuruları sona erdi. Sınava ortalama 1,5 milyon civarı aday başvuru yaptı. 20 ve 21 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan sınav için bu yazının yazıldığı tarih itibariyle ortalama 4 ay gibi bir süre var. Öğrencilerin çoğu konuları bitirmiş artık sınav pratiği üzerine çalışıyor olsa bile bu an itibariyle başladığınızda belirli bir seviyeye rahatlıkla gelebilirsiniz. Tabii ki bu konuda çalışacağınız derslerde iyi kaynaklarla çalışmak sınavda çıkacak sorulara aşinalığınızı arttıracaktır. Sınava hazırlanan öğrenciler için hazırladığımız en iyi kaynaklar listesine bakarak siz de kitap arşivinizi oluşturabilirsiniz.

YKS Türkçe İçin En İyi Kaynaklar

TYT ve YKS için Türkçe – Edebiyat bölümlerinde öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği ve hocaların önerdiği yayınlara baktığımız zaman Palme, Okyanus Yayınları, Limit Edebiyat, Karekök yayınlarının ön plana çıktığınız görüyoruz. Sınavlar için her gün 10 paragraf sorusu çözmeyi unutmayın.

YKS Matematik İçin En İyi Kaynaklar

Matematik, sınavların en önemli iki dersinden biri olarak üzerine birçok farklı kaynağın bulunduğu bir derstir. Edebiyat kısmında bazı yayınların yanı sıra farklı kaynaklar da en iyi YKS kaynakları arasında kendine yer bulabildi. Palme, Okyanus, Esen, FDD, Delta Kültür, Yayın Denizi gibi yayın kaynaklarının matematik kitapları önerilen kitaplar arasında yer almaktadır.

Diğer Dersler İçin En İyi Kaynaklar

Genel olarak bazı yayın kaynakları piyasadaki en iyi kaynakları oluşturmaktadır. YKS için en iyi kaynakları hazırlayan Palme, Karekök, FDD, Delta, Limit, Okyanus, Yayın Denizi gibi kaynaklar tüm derslerde en iyi kaynaklar listesini oluşturmaktadır. Bu kaynakların konu anlatımlı kitapların yanı sıra soru bankaları da alınıp kesinlikle çözülmesi gerekmektedir. İnternet üzerinden, özel ders hocası ya da dershane gibi eğitim kurumlarında gördüğünüz eğitimlerin yanı sıra bu kaynaklarla yapılan pekiştirmelerle hedeflenen netlere çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bunun için düzenli, anlayarak, konu atlamadan ve bilmediğiniz konuların üstüne çalışma gerçekleştirerek hayalini kurduğunuz üniversite ve bölümü rahatlıkla kazanmanız oldukça kolay olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz