Bu test içeriğinde, YKS 2019 TARİH TEST – 1 ile ilgili sorular yer almaktadır. Test 25 sorudan oluşmakta olup her bir soru için 60 saniye zaman verilmiştir. Başarılar dileriz.

YKS 2019 TARİH TEST – 1

2 YORUMLAR

  1. 25 Sorudan 21 tanesini doğru yaptım o kadar çalışmama rağmen halen yapamadığım soru çıkıyor bu nedenle çok sinirleniyorum. Sorular aslında çok zor değil ama biraz şaşırtmaca ve iki şıkta bırakma gibi durumlar hissettim ama bu bir bahane değil zaten sınav sistemi eskiden ezberci bir sistemdi şimdi bilgi ve mantığa dayalı yani soruyu ezberlemeniz bir anlam ifade etmeyecek size neden ve sonucu soracak bu nedenle olayın tamamını öğrenmeniz gerekir Sivas kongresini bilmeniz yetmez Sivas kongresinden sonra gelişen olayları da bilmeniz gerekiyor. Bu sistem güzel ama zaman yok tam anlamıyla hazır olacağımız günü çok merak ediyorum bu sınav bende sıkıntılara neden oldu aileme mahcup olmak istemiyorum. 27 Hazirana çok az kaldı şimdiden beni ateş basmaya başladı.

  2. Bilgilerimi test etmek için YKS Tarih Testini çözeyim dedim ama zamanı iyi kullanamadım ve son sorulara yeterince vakit kalmadı. Takıldığım bazı sorularda fazla düşündüm sanırım. Biraz daha hızlı okuyup, hızlı analiz etmek gerekiyor sözellerde böyle yaparsak sayısallara vakit hiç kalmaz. Sözel sorularda tarih gibi ne kadar az saniyede (dakika değil saniye) ortalama zaman ayırarak soruları çözmek lazım sınava kadar. Bu sayede kendime daha az güvendiğim sayısal sorulara daha çok vakit ayırabilirim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz