Farklı kültürleri keşfetmeye hazır mısınız? Bir dil bir insan, iki dil iki insan diye atalarımız boşuna söylememiş. Bu yazımızda Yabancı Dil Nasıl Öğrenilir buna cevaplar arayacağız. Çevrenizde mutlak suretle, yazın tatil amaçlı konakladığınız otelde karşı cinsten dış görünüşünü beğendiği ve iletişime geçmek istediği, birileri mutlaka olmuş ve bunu size anlatanlar mutlaka olmuştur. Belki de bu durumu bizzat kendiniz yaşamış olma ihtimali oldukça yüksektir. Ancak ana diliniz haricinde evrensel dil bilmediğiniz için iletişim konusunda mutlaka takılmış olduğunuzu tahmin ediyoruz. Bu sadece yaşamımızda ki en ufak örnek. Geleceğe dair önemli projeleriniz varsa, hayatın içerisine iş atılımı yapacaksanız, kendinizi geliştirmek ve ikinci bir dili yani tüm dünyanın ortak olarak kullandığı İngilizce dilini bilmek zorundasınız. Yaşınız kaç olursa olsun, öğrenmenin yaşı olmadığını hayatımızın içerisinde yaşayarak öğrendiğimiz olaylardan dolayı çok iyi biliyoruz. Peki İngilizce en kolay nasıl öğrenilir? Gelin bu soruya en doğru yanıtı bulmaya çalışalım.

İngilizce Öğrenmek İçin Yapılması Gerekenler

Öncelikle düzenli bir hayatınız olmalı! Sistemli bir yaşantınız olmalı da diyebiliriz. Nasıl sabah kahvaltımızı, öğlen ve akşam yemeğimizi düzenli tüketiyorsak, okulumuza düzenli gidiyorsak, tatile gitmeden önce nasıl düzenli hazırlanıyorsak, ikinci bir dili öğrenmek içinde aynı emeği sarf etmemiz gerekiyor. Kendiniz için bilmeniz gereken bir şey var ki, siz isterseniz, her şeyin üstesinden gelebilirsiniz. Plan ve program doğrultusunda öncelikle hangi günler ve hafta da kaç saat İngilizce dersi çalışabileceğinizi ayarlamanız gerekiyor. Bu planlamayı yaptıktan sonra sizi biraz zorlayacak ama ilerleyen süreçte sizin için hiçte zor olmayacak bir adıma geçiş yapacaksınız. Bu adım nedir diye soruyorsanız, işte cevap! Kelime ezberleyin!

Kendinize Hedef Koyun

Örneğin bu hafta sonuna kadar 50 adet İngilizce kelime öğrenme hedefiniz olsun. Ezberci eğitime karşı olanlar olabilir ancak, yeni bir dil öğreniminde ezber en önemli kriterdir. Ayda bin adet kelime ezberlemek, yani 1000 adet İngilizce kelime ve Türkçe anlamlarını öğrenmek, sizin için farklı dünyaların kapısını aralamak konusunda çok büyük bir adım olacaktır. Aslında en önemli ve sizi zorlayacak bölüm burasıdır. Burada ne kadar gayretli olursanız, ikinci bir diliniz olma ihtimalini o kadar yüksek tutarsınız. Henüz bitmedi!

Eğitimlerinizi Eğlenceli Hale Getirin

Aslında ikinci bir dili öğrenirken mutlu olmanız çok önemlidir. Kelime öğrenimi yaparken, bir taraftan da Türkçe Alt yazılı Yabancı Filmler izleyin. Burada ki amaç yabancı filmlerde diyalog halinde olan kişiler cümle telaffuzunu nasıl yapıyor, bunu kısa süre içerisinde öğreneceksiniz. Ezberden ziyade öğrendiğiniz kelimeler, film içerisinde ki bir diyalogda geçtiğinde zihniniz otomatik olarak o kelimeyi nasıl söyleyeceğinizi bilinç altınıza işleyecektir. Tüm bunları yapıp 10,000 kelime barajına ulaştığınızda nasıl cümle kurmanız gerektiği ile ilgili İnternet üzerinde yapacağınız eğitim araştırmalarıyla harmanlama yapacaksınız. Aslında zor gibi gözükse de her şey sizin belirleyeceğiniz hedeflerde bitiyor. İrade sahibi olduğunuzu düşünüyorsanız, gelecekte isminizden yaptığınız işle anılmak istiyorsanız, dünyaya açılmak istiyorsanız, evrensel dil olan İngilizceyi mutlaka öğrenmelisiniz. Sizin için önemli olacağını düşündüğümüz bir videoyu aşağıya ekliyoruz. İyi seyirler dileriz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here