Bu konuyu okuyorsanız muhtemel oldur ki, hayalinizi ve hedeflerinizi yaşamakta kararlısınız. Yine bir muhtemel sebep daha var ki, o da muhtemelen henüz daha çok gençsiniz ve cesaret konusunda bazı eksiklikleriniz var. İşte bu yazımızda yurt dışında çalışmak için nereye başvurmalıyım sorusundan çok, farklı bir ülke de nasıl çalışabilirim cevabını arayanlar için hazırlandı. Konu içeriğinde bir kaç başlık olacak ve kısa ve öz anlatımlarla bu maceraya nasıl katılabileceğinizi aktaracağız.

Work And Travel Programını Detaylı Olarak Araştırdınız mı?

Aslında bu başlıkta ki soruya ”Evet” dediğinize istinaden devam ediyoruz. Öncelikle bu programı detaylı olarak araştırmalısınız. Farklı bir ülkede hem çalışıp hem de öğrenim göreceksiniz. Belki de birden fazla ülkede çalışıp farklı kıtalar, farklı ırklar göreceksiniz. Buraya kadar her şey güzel ancak, bu programa katılmak gerçekten her yiğidin harcı da değil. Örneğin, bu programa tek başına mı katılmak istiyorsun? Yoksa 3-5 arkadaş toplanıp mı gitmeli? İkincisi şuan sizin için ağır basıyor olabilir ancak bazen kafa dengi arkadaş bulamayabilirsiniz.

Mesela normal hayatta senin düşüncelerine katılan bir insan, yurt dışında beraber yaşarken aynı fikirlere veya düşüncelere sahip olmayabilir. Bütçesi size uymuyor olabilir. Ama şu konuda tereddüt etme. Eğer tek başına gidersen, Amerika’da senin gibi binlerce yalnız bu programa katılan insan var.

Hangi Firma ile Gideceksin?

Belki de en önemli konulardan bir diğeri de bu diyebiliriz. Work And Travel’a hangi firma ile gidilir? Öncelikle Türkiye’de bu işi yapan firmaları detaylı olarak araştırıp liste yapmalısınız. Daha sonra hepsiyle tek tek görüşmeniz gerekecek. Şunu bilmelisiniz ki Work and Travel’a bu firmalar olmadan katılma şansın yok. O yüzden her önüne gelen firma ile de iletişime geçmeyin. Bu işi yapan, Amerika ile köklü iletişimlere sahip firmalar mevcut. Zaten kısa bir araştırma yaparsanız, sektörün güvenilir firmalarını rahatlıkla bulabilirsiniz. Tüm bu işlemlerden sonra hayalinizi gerçekleştirmek adına yurt dışına adımınızı atmış olacaksınız. Amerika’da anlaşmış olduğunuz Travel firması nerede çalışacağınıza dair tüm bilgileri iletecektir. Sizinle sürekli ilgilenecek bir firma bulmanız ümidiyle. İyi günler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here