Belki birçok kişinin bildiği ancak yine bir çok kişinin de bilmediği bir konudan, Windows bilgisayarı sanal android cihaza çevirme konusuna değineceğiz. Hepimizin de bildiği üzere teknolojinin sürekli yenilenir hale gelmesi ve yazılım sektörününde her geçen gün yeni teknolojilere hayat vermesiyle birlikte cihazlar üzerinde modifikasyon yapma şansına da sahip oluyoruz. Hiç kullanmadığınız donanım olarak düşük olan ve güncel bilgisayar oyunları ve programlarını kaldırmayan bir Windows bilgisayara tamamen Android işletim sistemi kurup en son çıkan Android oyunları oynayabilir, uygulamaları sorunsuz kullanabilirsiniz. Buna bir diğer adıyla da geri dönüşüm diyebiliriz. Ancak bugün bahsedeceğimiz konu Windows işletim sistemi üzerinden oluşturulan bir Emülatör içinde Android işletim sistemi nasıl çalıştırılır? Bu konuda ki en iyi program hangisi? Bunlardan bahsedeceğiz.

Yazı İçeriği

Android Emülatör Nedir?

Android Emülatör isminden de anlaşılacağı üzere farklı bir yazılım üzerinde çalıştırılan sanal Android makinesidir. Yani Android işletim sistemini, yazılımını sanal bir makine kurup üzerinde çalıştırarak, Android uyumlu tüm içerikleri çalıştırabilirsiniz.

Bu Emülatör genel olarak, telefon özelliği çok iyi olmayan, oynadığı oyunun telefonu tarafından kaldırmayan kişiler tarafından tercih edilmek ile birlikte, uygulamalar ve oyunları bilgisayarda çalıştırmak isteyen kişiler için geliştirilmiştir.

Kasmayan En İyi Android Emülatör Hangisi?

Aslında bu sorunun cevabı biraz detaylara gerek duyuyor. Öncelikle bilgisayarınızın donanımı bu konuda çok önemlidir. İyi bir donanıma sahip bilgisayar ile hiç bir Android emülatörü bilgisayarınızda kasmaya sebebiyet vermeyecektir.

Eğer orta halli bir bilgisayara sahipseniz o halde önereceğimiz yegane emülatör GameLOOP emülatörüdür. Peki neden? Öncelikle bu android emülatör, PUBG oyun geliştiricileri tarafından tasarlandı ve hizmete sunuldu. Öyle bir geliştirici ekibi düşünün ki geliştirdikleri oyun son 1,5 yıldır dünya genelinde milyonlarca kitleye ulaştı.

En çok sevilen ve en çok hasılat yapan oyun olan PUBg oyununun bilgisayar üzerinden mobil versiyonunu oynamak isteyenlere kusursuz bir program yaratıldı. Sadece bu oyunu değil! Google play üzerinde bulunan tüm uygulama ve oyunları oynayabileceğiniz bu emülatör için minimum sistem gereksinimi minimum 4 gb RAM olan belirtilmiş. Bu gereksinim ve üzeri donanıma sahip bir bilgisayara sahipseniz, kesinlikle tavsiye ederiz. Gameloop Android Emülatör programına google arama motoru üzerinden ulaşabilirsiniz.

2020 GameLOOP Android Emülatör Kasma Sorunu ÇÖZÜM!

Bu emülatörü kullanan ve kasma sorunu yaşayan kişiler için android emülatör kasma sorunu nasıl çözülür? Bu soruya detaylı cevap vereceğiz. Öncelikle bilmeniz gerekir ki bu tarz farklı yazılım çalıştırmak için kullanılan motorlar Windows üzerinde az da olsa yük bindirir. Bilgisayarınız normalinden daha fazla performans gereksinimi duyar. Bundan dolayı eğer donanımınız yeterli değil, veya minimum sistem gereksinimi karşılıyorsa, bilgisayarınızda Android yazılımı çalıştırırken arka planda çalışan diğer programları kapatmanızı öneririz. Özellikle CPU ve Ram’i çok kullanan diğer cihazınızı kısa süreli olarak kullanamama sorununa yol açacaktır. Sadece bu Emülatörü çalıştırarak sorunsuz ve kasmadan kullanacağınızı belirtmek isteriz. Keyifli kullanımlar.

1 Yorum

  1. Emülatör demek bilgisayarınızı tablet yada telefona dönüştürme demek ne anlamda derseniz oyun ve uygulama çalıştırma anlamında diyebilirim. Ben mobil cihazlarla köprü kurmak ve sanal oyunlar için Arama Sonuçları Andy Android Emulator kullanıyorum bu emülatörü her kullandığımda pc de Ram ve CPU kullanımı çok yükseklere çıkıyor ve pc kararsız kalıyor bazen tepki vermiyor.Bu durumu aşmak içinde pc sağlam olması gerekiyor özellik le RAM en az 4 Gb olmalı performansa dayalı olan emülatörle tam bir cpu düşmanıdır. Bu yüzden pc performansınızdan başka bir şansınız olmayacak. Diyelim ki başka şansınız yok pc kurulumdan sonra arka planda çalışan gereksiz programları kapatıp az da olsa cpu arttırabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz