Gün içerisinde pek çok kullanıcı Whatsapp Çevrimiçi gözükmüyor diyerek araştırmalar yaptı. Aslında bu yapılan bir güncelleme değil, yeni bir güncelleme öncesi yapılan denemede yaşanan bir hata gibi görünüyor. Öyle ki bu problem yaşanmaya devam ediyor. Pek çok kullanıcı tarafından fark edilen, WhatsApp uygulamasını kısa mesaj yani SMS’den farklı kılan iki net özellik kaldırılmış olabilir. Kaldırılmış olabilir diyoruz çünkü henüz WhatsApp tarafından böyle bir güncelleme yapıldığına dair resmi açıklamalar gelmedi. Erkeklerin gülümsediği, kadınların ise sinirlendiği bu durum hakkında bazı yabancı kaynakları sizler için araştırdık.

Bilinmesi gerekir ki WhatsApp uygulaması tüm dünyada en çok kullanılan iletişim uygulaması! Bu uygulamayı kısa mesaj gönderiminden farklı kılan ise anlık yazışma durumunu hem görme hemde göstermektir. Yani iletişim halinde olduğunuz kişinin o an çevrim içi olduğunu görebilmeniz sms ile iletişimden ayrılan en büyük özelliğidir. Peki Whatsapp çevrimiçi gözükme açma durumu nasıl yapılır?

Öyle ki bir kaç saat önce Whatsapp üzerinden bu özellikler kaldırıldı.Henüz bu özelliklerin kaldırıldığına dair resmi açıklamalar olmasa bile tahminlerinizi göre farklı bir güncelleme denemesi için bu iki özelliği geçici olarak kaldırdılar. Muhtemelen en kısa süre içerisinde bu iki özelliğin tekrar aktif olacağını tahmin ediyoruz.

Whatsapp Çevrimiçi ve Yazıyor Kapandı mı?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere yabancı kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre böyle bir güncellemenin yapılmayacağını, yapılması halinde Whatsapp uygulamasının kullanıcı kitlesini hızla kaybedeceğine yönelik toplu ve kararlı düşünceler var. Mantıken düşünüldüğünde, bu şekilde bir güncelleme yapıldığı takdirde Whatsapp uygulamasının bir kısa mesaj uygulamasından gönderilen sms ile hiç bir farkı kalmayacak.

Bu uygulamayı yani whatsapp uygulamasının en önemli özelliği karşıda ki kişinin yani iletişime geçtiğiniz kişinin o an ne yaptığını, çevrim içi olup olmadığını anlık görebilmekti. Bu özelliklerin kısıtlanması demek Whatsapp uygulamasına veda etmek demektir. Bu süreç içerisinde WhatsApp çevrimiçi nasıl açılır diye merak ediyorsanız maalesef manuel olarak aktif edilemeyecektir. Kısa süre içerisinde bu sorunun ortadan kalkacağına inanıyor, güzel günler diliyoruz.

1 Yorum

  1. Evet Whatsapp uygulaması harika ve rakipsiz bir uygulama bu uygulama sayesinde iletişimde büyük bir adım atıldı daha doğrusu anlık iletişim olacaktır. Bu iletişim sayesinde insanlar tam anlamıyla işlemlerini hem kişisel hemde ticari anlamda gerçekleştirdiler gurup konuşmaları ile bir çok kişiyi aynı anda birbirine bağlayarak zirveye oturmayı hak eden bir uygulama neredeyse akıllı her telefonda Whatsapp yüklüdür. Konuda geçen güncellemeler için ben pek hissetmedim şuan telefonuma baktığımda en son görülme çevrimiçi yazıyor ibareleri mesajları halen devam etmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz