Yaşamımızın nereden baksanız yarısı uyku süreci ile geçiyor. Peki uykuda ne konuştuğunuzu öğrenmek ister misiniz? Cevabınız evet ise bu yazının sonunda artık sizde uyku esnasında neler yaptığınızı öğrenebileceksiniz. Aslında bunun için herhangi bir method yok. Android ve İos cihazınız varsa, önereceğimiz bir uygulama sayesinde uyku esnasında çıkardığınız her sesi anlık olarak kayıt altına alacaksınız. Bu uygulama ile aslında yedi yıl önce tanışmıştım. Yaklaşık 24 saat önce uygulama tekrar aklım geldi ve yeni bir deneme sonucunda programın hala sorunsuz ve kusursuz bir şekilde kullanıldığına tanıklık ettim. Dilerseniz uygulamayı tanımaya geçelim.

Yazı İçeriği

Sleep Talk Recorder

Uykuda konuşmak şüphesiz her insan üzerinde görülebilir. Belki gördüğümüz bir rüya esnasında belki de rüya görmesek bile istemsiz bir şekilde uykumuzda konuşabiliriz. Buna genel olarak o hafta veya o gün yaşadığımız olaylarında etkisi olabilir. Bazende hiç alakasız ve saçma cümleler kurabiliriz. İşte başlıkta da görmüş olduğunuz Sleep Talk Recorder uyku esnasında neler yaptığınızı kayıt altına alan harika bir uygulama diyebiliriz.

Öncelikle uygulama hakkında şunu belirtmeliyim ki, Türkçe dil desteğinin olması harika birşey! Uygulamanın ana görevi ise, uyku süreniz boyunca ardışık yani kesintisiz ses kaydı yapmak yerine algoritması gereği, sadece ses titreşiminin başladığı anlarda kayıt altına alıyor. Yani 8 saatlik bir uykunuzda toplamda 50 kez ses çıkıyorsa, 50 ses kaydı yapıp bunları size dinletiyor.

Kimilerince bu ürkütücü bir durum gibi olsa da, uygulama içerisinde diğer kullanıcılar tarafından kaydedilen ses kayıtlarına da erişebilirsiniz. Diğer kullanıcıların garip ve eğlenceli ses kayıtları mutlaka sizleri de güldürecektir.

Eğer aile bireylerinizden uyku esnasında konuştuğunuza dair uyarılar alıyorsanız, gece uyurken ne tür tepkiler verdiğinizi merak ediyorsanız, uykuda konuşma problemi yaşıyorsanız, yaklaşık 8 yıldır aktif olarak hizmet veren bu uygulamayı sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Uygulama genel itibariyle ücretsiz ancak, yine uygulama içinde ki bazı özellikleri açmanız için minimal ücret talep ediliyor.

Uygulamayı hem APP Store hemde Play Store üzerinden Android ve İOS işletim sistemine sahip cihazlarınıza kurabilir, kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu tarz uygulama tanıtımlarının gelmesini isterseniz, yorum bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz