hesap

Evde Çalışmak ve Evde Para Kazanmak

Akıllı telefonlar ve sınırsız internet bağlantısı ile çokça vakit geçirdiğimizden, birçoğumuz için bir ofiste masaya bağlanma fikri gereksiz gelebilir. Evde para kazanmak aslında çok kolay. Yaşadığımız hayatın dijitalleşmesi; çalışırken bütün gün ofise sıkışıp kalma fikrini oldukça sıkıcı hale getirebilir. Ancak, evden çalışmak istemek ve bunu yapabilmek, iki farklı şeydir. Evden çalışmak birçok faydaya sahiptir, ancak hayattaki çoğu şey gibi, herkes için uygun değildir. Peki, evden çalışmanın olumsuz yönleri var mı? Her şeyde olduğu gibi, evden çalışmanın da olumsuz yönleri olabilir. İşte onlardan bazıları…

Yalnız Hissedebilirsiniz

Bazılarımız çok içine dönüktür ve evden çalışmaktan, evde para kazanmaktan son derece memnundur. Havaya ihtiyaç duyan diğer insanlar ise bir şirkette çalışmaya ihtiyaç duyar. Siz de içine dönük insanlardan biriyseniz, ara sıra sosyal etkileşim muhtemelen sizin için yeterli olacaktır. Ancak, sosyalleşmeyi seviyorsanız, muhtemelen evden çalışmak size uygun bir seçenek değildir.

Kahveciler, kütüphaneler, havuz kenarındaki barlar gibi alternatif mekanlar, freelance çalışmanın ve hala sosyal olmanın yollarıdır. Evden çalıştığınız sırada, yan masanızda ton balıklı sandviç yiyen bir iş arkadaşınız olmayabilir, ancak yaptığınız bir işi hızlıca kontrol edebilecek başka bir kişi de olmaz. Bu nedenle, evde para kazanmak için freelance çalışan biri kendisine daha fazla güven duymalıdır.

Evden Çalışmak Güvensiz Olabilir

Freelance çalışıyorsanız, evden çalışmak yerine genellikle kafe ve çeşitli açık alanlarda çalışmak istiyor olabilirsiniz. Ancak, işvereniniz açık ağlara sahip alanlardan iş yapmanız fikrine sıcak bakmıyor olabilir. Bununla birlikte, freelance çalışmanın ve evde para kazanmak için hareketsiz kalmanın fiziksel güvenlik sorunu da olabilir. Her an dizüstü bilgisayarınızı bir otobüste ye de parkta bir köpeği severken çaldırma ihtimaliniz vardır.

Terfi Şansınız Azdır

Evden çalışma fikrini endişe verici hale getiren bir şey, kariyerinizde ilerleme şansınızın daha az olmasıdır. Ayrıca, eğer işvereniniz ile farklı bir şehir ya da farklı bir ülkeden çalışıyorsanız; çeşitli eğitimler, takım çalışmalar ve şirket kutlamalarını kutlama ihtimaliniz de yüksektir.

Maliyeti Yüksek Olabilir

Evden çalışmaya karar verdiyseniz, evde para kazanmak için finansal maliyetleri de göz önünde bulundurmalısınız. Birçok ofis çalışanı, iş yerine ait ekipmanları kullanır. Evden çalışan biri için ise bu durum geçerli değildir. Evden çalışmak, daha fazla para harcamanıza neden olabilir. Ayrıca, freelance çalıştığınızda, muhtemelen izinli gününüz olmayacaktır; ancak işe gidip gelmek gibi bir derdiniz olmadığından, işlerinizi kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Olumsuz yanları olsa da, evden çalışmak daha fazla zamanınız olması anlamına gelebilir. İstediğiniz zaman çalışabilirsiniz, daha erken başlayabilir, daha sonraya bırakabilir ve hafta sonlarınızı çalışmayan arkadaşlarınıza ayırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here