güneş gözlüğü

Ucuz Güneş Gözlüğü Ne Zaman Alınır?

İlkbahar ve yaz aylarının vazgeçilmesi güneş gözlükleri için piyasa fiyatları belli olmaya başladı. Güneş gözlüğü ne zaman alınır sorusunun cevabı da yazımızda. Orijinal güneş gözlüğü fiyatları 70TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıktı. Özellikle incelediğimiz gözlükçüler arasında Atasun Optik fiyatlarının makul olduğunu gördük. Ucuz gözlük fiyatları ile beraber göz sağlığı için doğru gözlük seçimi de önem kazanıyor. Bu yüzden gözünüzü yormayan ve uzun süre kullanabileceğiniz kaliteli, uygun fiyatlı gözlükleri tercih edin. Marketlerd satılan 10TL’lik orijinal olmayan ve sağlığa zararlı Çin menşeli gözlükleri kesinlikle önermiyoruz.

Günlük hayatta hem kadınların hem de erkeklerin sıklıkla kullandığı bazı aksesuarlar vardır ve güneş gözlüğü de bunlardan birisidir. Günlük sıradan bir tarzda olan kişiyi çok farklı bir hava içerisine sokabilen güneş gözlükleri oldukça güçlü aksesuarlardır. Bazı görüşlerin aksine asıl olarak bir aksesuar olduğu için hem kış hem de yaz mevsimine uygundur ve kış mevsiminde kullanmak kesinlikle yanlış olarak değerlendirilemez.

Güneş gözlükleri farklı yüz yapılarına uygun olarak tasarlandıkları için herkes için uygun güneş gözlüğünü bulmak da kolaylaşmaktadır. Bunun yanı sıra her zevke hitap edebilecek birbirinden değişik güneş gözlükleri vardır. Yüzyıllardır kullanılan bu aksesuar belki de modası geçmeyecek tek aksesuar olabilir ve hayatlarınızda her zaman yer edinmeye devam edecektir.

Ucuz Güneş Gözlüğü Almak İçin Doğru Zaman: Kış ve İlkbahar Mevsimi

Güneş gözlüğü almak için yanlış bir zaman yoktur. Her mevsim satın alınabilir ve her mevsimde gözlükçülerde ya da farklı mağazalarda güneş gözlüğü bulabilirsiniz. Buna rağmen ülkede var olan genel yanılgı sebebiyle kış mevsiminde güneş gözlüklerine olan talep düşmektedir ve düşen talep fiyatların azalmasına sebep olmaktadır. Bu yüzden kış mevsiminde güneş gözlüğü almak maddi açıdan sizin için çok daha mantıklı olacaktır. Lakin bu konuda bütçeyi önemsemiyorsanız ve son model güneş gözlüğü satın almak istiyorsanız yeni sezon ürünler yaz mevsimine doğru Türkiye’ye gelmektedir.

Kış ayını es geçti iseniz bahar ayında da makul fiyatlardan yararlanabilirsiniz. İlkbaharda güneş gözlüğü fiyatları yaz mevsimine göre çok daha uygun olur. Hangi markaları tercih etmeniz gerektiğine ise aşağıda değindik.

En Kaliteli Güneş Gözlüğü Markası Hangisi?

Türkiye’de faaliyet gösteren ve uzun süredir piyasada olan kaliteli güneş gözlüğü markaları Rayban, Calvin Klein, Mustang, Osse, Dunlop, Polaroid size ilk önerebileceğimiz markalar. Ülkemizde Rayban markasına yoğun ilgi var ancak fiyatları da baya yüksek durumda. Rayban güneş gözlüklerinden daha uygun fiyata yüzlerce gözlük çeşidine de mutlaka şans tanıyın ve satın alın.

İyi bir güneş gözlüğü için ortalama fiyat 200TL’den başlıyor. Kış mevsiminde ise bu fiyat kampanyalı güneş gözlüğü fiyatıyla 150TL’ye kadar düşebilir.

Güneş Gözlüğü Özellikleri Nelerdir?

Güneş gözlüklerinin olmazsa olmazı “garantili” olmasıdır. Satın alırken size söylenen özelliklerin dışında bir durum oluşursa, gözlük çerçevesinde sorun yaşarsanız, gözlüğe alışamadıysanız, çizilmez diye verilen güneş gözlüğü camı çizildiyse iade şansınız olmalı. Bu yüzden bilinen gözlük satıcılarından garanti şartıyla garanti belgesi alarak gözlük almalısınız.

Güneş gözlüğünün polarize özellikte olması da avantaj. Polarize özellik güneşten gelen ışınları en iyi biçimde geri çeviren ve göze zarar vermeden geri yansıtan özelliktir. Bir diğer özellik ise güneş gözlüğü camının çizilmez olması ancak bu durumda fiyatlar bir seviye üste çıkabilir. Çizilmez camlar her zaman avantaj çünkü günlük kullanımda güneş gözlüğü baya yıpranabilir.Tüm bu özelliklerin dışında renk seçenekleri, şekil özellikleri, burun plastik kısımlarının esnekliği ve yapısı diğer dikkat edilmesi gerekenlerdir. Güneş gözlüğü alırken saklama kutusu ve temizleme bezi almayı unutmayın. Mümkünse spreyi de bedavaya almaya çalışın 🙂

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here