Bu konumuzda sizlere mükemmel bir servisten bahsedeceğiz. Eğer Türk Telekom müşterisi iseniz, yani mobil hattınız bu firmaya aitse, Türk Telekom Numara Değişikliği Yapma sorununa daha doğrusu bayiye gidip uğraşmanıza artık gerek kalmadı diyebiliriz. Aslında birazdan anlatacağımız hizmet çok uzun zamandır firma tarafından veriliyor ancak bir çok kişinin bilmediğini tahmin ederek bu konuya değinmek istedik. Öncelikle herkesin bildiği konudan devam edelim. Bildiğiniz gibi bazı dönemlerde numara değişikliği yapmamız gerekir. İllegal firmalardan ya da legal firmalardan gelen rahatsız edici reklam mesajları, kısa süre önce sizi aldattığını öğrendiğiniz sevgilinizin sizi durmadan rahatsız etmesi gibi numara değiştirmenin zaruri olduğu dönemler vardır. Ama bulunduğunuz bölge de bayi bulmak, o bayiye gidip eğer işlek bir yerse, sıra beklemek, sistemin çalışıp çalışmadığının garanti olmaması, evrak imzalamak filan derken baya yorucu olabilir. Evet, Türk Telekom bunların hepsini sizler için kaldırmış durumda diyebiliriz. Peki nasıl yapacağız sorusunu cevaplayalım.

Türk Telekom Online İşlemler

Artık herkesin cebinde bir akıllı cep telefonu yada evinde akıllı tabletler bulunmaktadır. Cihazınıza yükleyeceğiniz bir uygulama ile sizde kolay yoldan cep numarası değişikliği yapabilirsiniz. Öncelikle telefonunuzun market uygulamasını açın. daha sonra uygulama arama bölümüne Türk Telekom veya Online İşlemler diye aratın ve ilk çıkan uygulamayı cihazınıza yükleyin. Uygulamayı cihazınız da açtıktan sonra giriş yapın. Uygulama menüsünde bulunan ”Daha Fazla” sekmesine tıklayın. Burada aşağıda ki menü ile karşılaşacaksınız.

En altta bulunan Numara değişikliği bölümüne tıklayınız. Bu ara bu menü de rehberinizi yedekleme, Arayanı Bil, Hediye İnternet, Lira Paylaş gibi isteğinize yönelik bölümlerde bulunmaktadır. Numara değişikliği bölümüne tıkladıktan sonra;

Böyle bir menü ile karşılaşacaksınız. Bu menü de, ”Numara değişikliği işleminizi yeni bir sim kart almaya gerek duymadan, seçeceğiniz yeni numaranın mevcut sim kartınıza tanımlanması ile gerçekleştirebilirsiniz. Numara değişikliği ücreti 24,50 TL’dir” gibi bir uyarı ile karşılaşacaksınız. Aşağıda ise, yeni numaranızı seçebileceğiniz beş adet cep numarası yer almaktadır. Bu numaralardan beğendiğiniz bir adet cep telefonu numarasını seçip değiştir dediğiniz takdirde, sim kartınıza yeni numara tanımlanmış olacak, eski numaranız ile bağınız tamamen kesilecektir. Ödenecek bedel ise, eğer faturalı hat kullanıyorsanız, bir sonra ki ödeme dönemine ait faturanıza yansıtılacak olup, eğer faturasız yani kontörlü hat kullanıyorsanız, kredi kartınız ile ödeyebileceksiniz. Hiç bir zahmete kapılmadan bu kadar kolay bir şekilde numara değişikliği yapabilirsiniz. Bir sonra ki yazımızda görüşmek dileğiyle; sağlıcakla kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here