Formda olmak ya da fit bir görünüme sahip olmak isteriz. Nasıl zayıflarım diye düşünüyor ya da zayıflama yöntemleri hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız bu yazımızda önereceğimiz yöntemlere mutlaka göz atmalısınız. Öncelikle bu durumdan rahatsız olan tek kişi siz değilsiniz. Yapılan bir araştırmaya göre pandemi ile beraber kilo alan insan sayısında %450 gibi bir artış var. Yani dünya genelinde insanlar kilo ile ilgili sorunlar yaşıyor. Ama dert etmenize gerek yok. Zor olsa da eğer kendinize güvenir ve inanırsanız kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Konuya detaylı olarak giriş yapacağız ancak öncelikle bu önerileri hangi arkadaşların dikkate alması gerektiğinden de biraz bahsetmeliyiz. Öncelikle ideal kilosundan 20 kilo üzerine çıkmış arkadaşlara bu yazı faydalı olmayacaktır. Daha doğrusu faydalı olsa bile ideal kilonuza ulaşmanız için bu öneriler yeterli olmayacaktır. Eğer kilo fazlanız yüksekse Kilo vermek için atılacak 5 önemli adım başlıklı konumuza göz atabilirsiniz. Nasıl zayıflarım diye düşünen ve ideal kilosunu çok aşmamış olan arkadaşların bu yazından fazlasıyla fayda sağlayacağını belirterek konumuza geçiş yapıyoruz.

Yazı İçeriği

Kısa Sürede Nasıl Zayıflarım?

Kısa süre içerisinde zayıflamaya çalışmak çok sağlıklı bir durum değildir. Zamana yayarak zayıflamak sağlık açısından size sorun yaşatmadan formda kalmanıza olanak sağlar. Ancak öyle zamanlar var ki, evlilik öncesi, ileri tarihte yapılacak olan bir balo öncesi, ya da yine ileri dönemlerde yapılacağı belli olan seminere katılmanız gerekebilir. Fazla kilolarınız nedeniyle kendinizi beğenmediğiniz zamanlar mutlaka olacaktır. İşte böyle zamanlar öncesi fit bir görünüme sahip olmak için kısa sürede nasıl zayıflarım araştırmasına girebilirsiniz.

Hayatınıza öncelikle sporu sokmanız gerekmektedir. Evde yapacağınız yağ yakımı egzersizlere uzman fitness eğitmeni olan Ayşegül Demirsoy’un videosunu izleyerek başlayabilirsiniz.

Evinizde geniş ve ferah bir ortamda yukarıda ki videoyu izleyerek hangi hareketleri yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Egzersizler insan vücudu için mutlaka yapılması gereken, insanların zinde kalması, vücudunda ki toksinlerden kurtulması ve daha sağlıklı bir yaşama merhaba demesi için çok önemlidir. İlk adım olan egzersizler çok kısa süre içerisinde yağ yakmanıza olanak tanıyacaktır.

3 Beyazdan Uzak Durun

Belki de pek çok yerde gördüğünüz ama uygulama konusunda zorluk çektiğiniz 3 beyaz muhabbetine gelelim. Evet bu üç beyazdan kurtulmak ya da hayatımızdan çıkarmak oldukça zor. Ancak güçlü bir iradeye sahip olduğunuzu öğrenmek için tek yol bu yasaklara uymak olacak. Bilmeyenler için, nedir bu üç beyaz, açıklayalım.

Toplam 5 Adımda Nasıl Zayıflarım?

  • Tuz: Yemeklerimizin aparatiflerimizin vazgeçilmezi arasında tuzun yeri çok öenmlidir. Ancak farkında mısınız bilmiyorum ama çok fazla tuz tükettiğinizin farkında mısınız? Olması gerekenden daha fazla tur tüketmeseydiniz bugün bu yazıyı okumayacaktınız. Hayatınızdan olması gerekenden fazla tuzu çıkarmalsıınız.
  • Şeker: En tatlı sabahlar çokokremle başlar ancak ayna karşısına geçtiğinizde o tatlılıktan eser kalmaz. Tatlı bir zehir olarak bilinen beyaz şekeri hayatınızdan çıkarmanız durumunda çok sağlıklı bir birey olacağınızın garantisini veriyoruz. Kilo almanın baş sorumlularından biri de şekerdir. Nasıl zayıflarım sorusunun en temel önerisi budr. Hayatınızdan zayıflasanız da zayıflamasanız da şekeri çıkartınız.
  • Un: Pastalar, börekler, gelsin! Ülkecek unlu mamüllere bayıldığımız gerçeğini sanırım herkes biliyordur. Şuan önünüze, çay ve börek getirseler, bir saniye düşünmez, gömersiniz. Öyle değil mi? Gömmeyeceksiniz işte. Zayıflamak istiyorsanız bunlardan tamamen uzak durmalınızı. En azından zayıflayana kadar bunları hayatınızdan çıkarıp fit bir bedene ulaştığınızda tekrar tüketebilirsiniz.

Bolca Su İçin – Limonlu Su

Yer yüzünde ki tüm canlılarında vazgeçemeyeceği tek kaynak sudur. Su canlıları canlı tutan tek formül diyebiliriz. Öyle ki su vücutta bulan toksinleri dışarı atmak için de çok yararlıdır. Nasıl zayıflarım sorusunun bir diğer kritik noktası ise sudur. Hatta suyun faydaları hakkında bilginiz yoksa bilgi alabilirsiniz. Günde 2 litre su tüketmeniz gerektiğini belirtmek isteriz. Zayıflamak adına sabahları uyandığınızda limonlu ılık su içerseniz, toksinleri vücudunuzdan çok daha kısa sürede atmış olursunuz.

suyun faydaları

Limonlu su ayrıca içerisinden bulunan asit nedeniyle yağ yakımında çok etkili oalcaktır. Bir su bardağına ılık suyu doldurun. Daha sonra içerisinde, 5-6 damla limon sıkın. Daha sonra bu karışımı tüketin. Göreceksiniz ki çok kısa süre içerisinde yağ yakımı yaptığınızı göreceksiniz.

Acı Çehre Tohumu Nedir? Nasıl Tüketilmelidir?

Birazda okuyacağınız bu method biraz sancılı ve dikkat etmediğiniz takdirde sağlık açısından ciddi sorunlar yaşatabilir. Bu nedenle bu yazıyı okurken kafanıza göre hareket etmemenizde fayda var. Acı çehre tohumu kısa bir süre önce benimde denediğim ve dayanmayayıp sadece bir kez denemekle kaldığım bir yöntem diyebilirim.

Acı çehre tohumu

Acı çehre tohumu aktarlar tarafından zayıflamak isteyen kişilere verilen bir bitki olarak tanıtalım. Bu tohum yapması gereken işi gerçekten iyi yapıyor. 3 adet acı çehre otu ile birlikte bir bardak su içiyorsunuz. Yaklaşık 2 saat sonra bu tohum görevini yapmaya başlıyor. Peki bu tohum ne işe yarıyor?

Öncelikle bu yöntemi bizzat denemiş birisiyim. Evet uzun soluklu deneme şansım olmadı hatta sadece bir kez deneme fırsatı yakalım. Bu tohumu tükettiğinizde midenizde bulunan ne varsa dışarıya çıkarıyorsunuz. Hayatım da hiç bu kadar tuvalette vakit geçirdiğimi hatırlamıyorum. Sanki kalın bağırsak ile ince bağırsak yer değiştirmişçesine dışarıdan vücudunuza aldığınız tüm besinleri dışarıya çıkartıyorusunuz. Eğer bu tohumu akşam saatlerinde tüketmişseniz, sabaha kadar uyuyamayacağınızı da belirtmek isterim.

Acı çehre otu kimileri tarafından tavsiye edilirken kimleri tarafından ise tavsiye edilmiyor. Tavsiye edilmemesinin nedeni ise, bağırsak kuruluğuna yol açabilir. Yani bu tohumu tükettikten sonra sürekli su içmelisiniz. Eğer bunu yapmaz iseniz bağırsaklarınız kuruyabilir. O kadar etkili bir tohumdan bahsediyoruz. Eğer bu yöntemi denerseniz sonuçlarını lüğtfen yorum bölümünde paylaşıp diğer arkadaşların bilgi almasına yardımcı olunuz. Bir sonra ki yazıda görüşmek dileğiyle.

 

4 YORUMLAR

  1. Zayıflamak adına güzel öneriler vermişsiniz, bende zayıflamaya çalışıyorum ve bunu düzenli spor ile yapmaya çalışıyorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz