Tablet Televizyona Nasıl Bağlanır

Tablet televizyona nasıl bağlanır sorusu daha geniş ekranda işlem yapmak isteyenler tarafından büyük önem taşıyor. Günümüzde tablet ve televizyon bağlantısı yapmak farklı yöntemlere dayanmaktadır. Eğer Smart olarak adlandırılan bir televizyona sahipseniz kablosuz olarak, normal televizyona sahipseniz kablolu bir şekilde tabletinizden görüntüyü kolayca aktarabilirsiniz.

Yazı İçeriği

Tablet Televizyona Kablosuz Nasıl Bağlanır?

Tableti televizyona kablosuz bağlamak çok kolay ve pratik bir yöntemdir. Bu sayede herhangi bir yardımcı araç kullanmadan doğrudan görüntü aktarımını gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ise televizyonunuzun “smart” yani akıllı özellikler taşıması gerekmektedir. Tabi ki bu arada alacağınız tabletin de kaliteli ve güncel olması gerekmektedir. Bu arada eğer tablet almayı düşünüyorsanız bu yazıyı okuduktan sonra tablet alırken nelere dikkat etmek gerekir başlıklı konumuza göz atabilirsiniz. Tablet Televizyona Nasıl Bağlanır konumuza geri dönelim.

Eğer televizyonunuz bu özelliğe sahipse öncelikle televizyonunuz ve tabletinizin aynı WiFi ağında olduğundan emin olun. Şayet smart TV yerine bu özellikleri sağlayan bir kutu kullanıyorsanız (Amozon Fire, Roku, Google Chormecast gibi) bu durumda kutu setinin aynı ağda olması gerekmektedir.

Ağ işlemlerini yaptıktan sonra televizyonun ana ekranına girin. Bunu yapmak için Ana Menü ya da Ana Sayfa düğmesini kullanabilirsiniz. Buradan Ekran Yansıtma seçeneğini tercih edin. Bazı televizyonlarda ekran yansıtma özelliği doğrudan kumanda üzerinden de seçilebilmektedir. Bu durumda ekran yansıtma düğmesine basın.

Tablet Televizyona Nasıl Bağlanır?

Televizyondan ekran yansıtmayı seçtikten sonra tabletinizin üst sekmesinden açılacak olan ekran yansıtma özelliğini seçin. Açılacak olan eşleşme ekranından WiFi ağı üzerinden televizyonunuz belirecektir. Daha sonra bu kısmı seçin. Kısa sürede televizyon ve tablet bağlantısı kurulmuş olacaktır. Tabletinizi dik bir konumda tuttuğunuz müddetçe televizyon ekranına da dik görüntü yansıyacak ve kenar kısımlar siyah kalacaktır. Bu yüzden daha iyi bir görüntü almak için tabletinizi yatay konumda kullanmalısınız.

Tablet Televizyona Kablolu Nasıl Bağlanır?

Tableti televizyona kablolu bağlantı yapmak smart özelliği olmayan televizyonlar için geçerli olmaktadır. Bu durumda televizyonun yine LCD ya da plazma olması, HDMI girişi olması gerekmektedir. Kablo aracılığı ile smart olmayan televizyonlar için de bağlantı yapabilirsiniz. Bunun için HDMI TYPE C bağlantı kablosu kullanmanız gerekmektedir.

Tablet Televizyona Nasıl Bağlanır-1

Tabletinizin modeline ve soket kısmına göre TYPE kısmını D olarak da seçebilirsiniz. Bu kabloyu temin ettikten sonra TYPE kısmını tabletinize HDMI kısmını ise televizyona bağlayınca görüntü doğrudan televizyona yansımış olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz