Su Orucu Nasıl Yapılır? Su orucuyla vücudun her türlü kimyasal atıklardan, genetiğiyle oynanmış yiyeceklerin zararlarından, kanserojen etki taşıyan ve vücutta bulakaj oluşturan zararlı maddelerden arındırıldığı düşünülmektedir. Mutlaka doktor kontrolünde yapılması gereklidir diye uyarılarda bulunulmaktadır. Su orucunda fizyolojik arınmanın yanında psikolojik arınma da yaşanmaktadır. Su orucu ilk yıl 21 gün, ikinci yıl 17 gün, üçüncü yıl 15 gün, daha sonra ideal kiloya ulaştığınızda ise sadece on gün yaptığınızda gerekli arınmayı sağlamaktadır. Farklı uygulamaları da bulunmaktadır. Su orucu nasıl yapılır?

Su Orucunun Faydaları

Birinci gün: Vücudu oluşturabilmek için sadece pişmemiş ham sebze ve meyve tüketiliyor. Akşamında ise bağırsakları boşaltıp temizlemek için bir bardak su içine bir tatlı kaşığı İngiliz karbonatı katarak içmeniz isteniyor. Eğer isterseniz eczanelerde satılan lavman seti ile bağırsak temizliği yapılabiliyor.

İkinci gün: Bir litre suya sıkılmış iki adet limonun suyu ve iki üç tatlı kaşığı kaliteli bal eklenerek hazırlanan suyu içmek gereklidir. Ardından yine her saat başı bir bardak su içerek günlük 3 litre suya tamamlamanız gerekiyor.

İkinci günden itibaren ise her sabah kalkar kalkmaz yarım çay bardağı ballı limonlu hazırladığınız karışımdan içiyorsunuz. Yine her saat başı bir bardak su içerek günlük üç litre suya tamamlamanız gerekmektedir.

Dördüncü gün: Yine lavman seti veya İngiliz karbonatını eklediğiniz su ile bağırsak temizliği yapmanız gerekmektedir. Her saat başı bir bardak su içerek günlük 3 litre su tüketimi şartı bulunmaktadır. Su orucunda metabolizma çok yavaşlayacağı için hızlandırmak adına mutlaka sabah ve akşam iki kilometre yürüyüş önerilmektedir. İnançlı ve isteyerek yapmazsanız çok zorlanırsınız uyarısı bulunmaktadır. İlk üç gün oluşabilecek baş ve ayak ağrıları için zeytin yağı masaj yapılması önerilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz