Bu aralar bu konuyla alakalı yani Steam üzerinden hızlı oyun yükleme nasıl yapılır sorusunu çok fazla almaya başladım. Hal böyle olunca bizde okulsayfam ekibi olarak sizler için bir araştırma yaptık ve bu soruya olumlu cevaplar vereceğimiz bir konu girişi yapmak istedik. Bildiğiniz gibi akıllı telefonlar kendisini geliştirdiği günden bu yana bilgisayar oyunlarının artık eskisi gibi tercih edilmeyeceği konuşuluyordu ancak yapılan bir araştırmaya göre bilgisayar oyuncuların her yeni gün arttığı söyleniyor. Öyle ki bilgisayar ve cep telefonu üzerinde oyun oynarken alacağınız zevk asla bir olmayacaktır. Bu yazıyı şuan cep telefonunuzdan okuyorsanız ve bilgisayarınız yoksa, aile bireylerinizle iletişime geçin ya da biraz birikim yaparak mutlaka bilgisayar alın. Hem oyun hemde gündelik yaşantınızda mutlaka olması gereken cihazlar diyebiliriz. Peki yukarıda ki sorduğunuz soruya geçiş yapalım. Hazır mısınız?

Yazı İçeriği

Steam Hızlı Oyun İndirme Mümkün mü?

Bu sorunun cevabı evet ancak bu rehberi dikkatli olarak okumanız sizin yararınıza olacaktır. Örneğim ücretli ya da kampanya dahilinde ücretsiz Gta V indirmek için steam platformuna giriş yaptınız. Karşılaşacağınız durum ilk olarak oyunun 85 gb boyutu olacaktır. Bu kadar oyun boyutu mu olur diye düşünürken oyunu bilgisayarınıza kurmaya karar verdiniz ancak birde baktınız ki oyun 150-200 kb hızında iniyor. Tahmini indirme süresine baktınız ve ortalama oyun bilgisayarınıza 5 günde ineceğini söylüyor.

İşte böyle bir durumda yapmanız aslında oldukça kolay diyebilirim. Google arama motoruna ”Cheat Engine” yazıyoruz. Çıkan ilk sayfadan bu programı bilgisayarımıza kuruyoruz. Kurduktan sonra aşağıda ki videoyu izleyip gerekli olan adımları yapmaya başlıyorsunuz.

Yukarıda ki videoyu izledikten ve uyguladıktan sonra yükleme hızında çok büyük artış olacaktır. Bu programı sizler için denedik ve ortalama 5 gün bilgisayarımıza inecek olan Gta V oyunu bu şekilde toplamda beş saat gibi kısa bir sürede indi.Sizde bu işlemi yaparak steam indirme hızını arttırma yapabilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra mutlaka bilgisayarınızdan kaldırınız.Üçüncü parti bir uygulama olup oyunlar üzerinde müdahale edebilen bir program olması nedeniyle steam üzerinden banlanma durumu olabilir. O yüzden kullandıktan sonra bilgisayarınızdan mutlaka kaldırmanız gerekiyor. Bir soran ki yazımızda görüşmek üzere. Sevgiyle kalın.

2 YORUMLAR

  1. STEAM üzerinden hızlı bir şekilde indiremiyoruz evet ama bunun içinde istemciler var Cheat Engine programı hile hurda işleri için yazılmış açık kaynak kodlu bir bellek tarayıcısıdır. Virüs programları bu programa hiç iyi gözle bakmaz tabi oyunda hile için kullanılan bir program olduğu için oyun modları tespit ettiğinde hemen banlanırsınız. Tabi yazıda ki gibi bir düşünceye sahipseniz dediği gibi sadece indirmek için Cheat Engine programını kullanın eğer bunu da kullanmam ben bu tarz programlardan haz etmem derseniz bu konuda başarılı olan bir program daha var onu kullanın programın ismi İDM bu programın oyunla vs işi yok sadece indirmeye yarıyor indirilecek dosyayı en fazla 7 parta ayırıyor ve hepsini aynı hızda indiriyor. Bu şekilde indirme zamanını kısaltmış oluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz