Squid Game İzlemeye Değer mi

Sadece ülkemizde değil, Netflix’in yer aldığı hemen hemen her ülkede kendinden söz ettiren, hakkında bu kadar konuşulan bir Kore dizisini ele alacağız bugün. Squid Game İzlemeye Değer mi ve bu kadar konuşmaya gerçekten hak ediyor mu yazımızın devamında kişisel görüşlerimi ciddi anlamda dizi izlemeyi seven birisi olarak sizlerle paylaşacağım. Yazdığım bu yazıya bu diziyi izleyenler katılır mı bilmiyorum ancak aşağıda ki yorumlar bölümünde sizde bu dizi hakkında ki düşüncelerinizi paylaşırsanız çok daha yararlı ve güzel bir konu olur.

Squid Game konusu ile başlayalım ilk başta. Borç bataklığında olan ve paraya zaafı olan insanlar, hayatı boyunca hiç bir zaman para derdi olmamış para ile zevk ve keyif alabileceği tüm aktiviteleri yaşamış, artık hayattan zevk almayan insanların yeni oyuncağı olmuşlardır. Öyle ki bu hikayenin aslında gerçek olaylardan da esinlendiğini düşünüyorum. Aşağıda izleyeceğiniz video değerli youtube içerik üreticisi İlkay Alpgiray’ın anlattığı hikayeyi dinlemenizi istiyorum. Bu videoyu izledikten sonra Squid Game dizisi ile ortak hikayeler olduğunu göreceksiniz.

Tabi ki dizi hikayesi ile yukarıda ki videoda anlatılan hikaye ile aynı değil. Ancak burada ortak bir nokta var ki, hayatta her şeyi elde etmiş ve artık çoğu şeyden zevk almayan insanların nelere yöneldiğini çok daha iyi anlamanıza olanak sağlayacak. Yukarıda ki videoda söylendiği üzere insanlık dünyaya gelmiş en kötü varlık!

Yukarıda ki videoyu izledikten sonra diziyi tekrar izlerseniz çok daha kolay bir şekilde ilişkilendirebilirsiniz. Kısacası Netflix’de popüler olan bu dizi her ne kadar söylenmese de benim görüşüm gerçek olaylardan esinlenilerek yapılmış. İnternetin yer altı dünyasını hemen hemen hepimiz biliyoruz. DE-(EP) Web dediğimiz tüm illegal işlerin yer aldığı bu alanda bu tarz oyunlar, maalesef oynanıyor. Kısacası insanlık sanıldığı kadar masum değil.

Squid Game İzlemeye Değer mi?

Son zamanlarda kaliteli dizilere aç olduğumuz gerçeğini düşünürsek, geçmişte yapılan başarılı dizileri tekrar tekrar izlemeye başlıyorsak, bu dizinin son çıkan dizilere göre güzel olduğunu söyleyebilirim. Ama şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Asla abartıldığı gibi kaliteli bir dizi değil. Evet dizinin farklı yanları mevcut. Ancak sürdürülebilir bir hikaye olmayacağını düşünüyorum.

Squid Game İzlemeye Değer mi

Dizide güzel bir reklam politikası ile ilerlemişler. Dizi içinde yer alan yönetici, ve görevlilerin kullandıkları maskelerde konsol tuş işaretlerinin olması, La case de papel gibi yine tüm dünyada izlenme rekoru kırmış diziden esinlenen kırmızı kıyafetler, biraz survivor tarzı yarışmalardan esinlenilmiş toplu yarışmalar. Kısacası her şeyden biraz diziye ekleyerek iyi bir izleyici kitlesi yakalamışlar. Bu arada bu yazıyı okuduktan sonra Netflix’de İzleyebileceğiniz En İyi 3 Dizi başlıklı konumuza da göz atabilirsiniz.

Dizde eksik bulduğum bir nokta var ki, sezonun 9 bölümden oluşması. Bence sekizinci bölümün yarısından sonra dizi uzatılmaya çalışılmış. Ülkemizde ki dizilerde bunun örneğini çok fazla gördük ve görmeye de devam ediyoruz. Belirtmiş olduğum bölümün yarısından itibaren diziyi izlemeye bence gerek yoktu. En azından geride kalan 1,5 bölüme bu kadar yaymak yerine çok daha kısa süre içerisinde hikaye işlenebilirdi. Dizinin yeni sezonu yine merakla beklenecektir. Ancak yeni sezonu ile birlikte 3. sezonu izleyicinin bekleyeceğini zannetmiyorum.

Bu yazımızda sizlere Squid Game Konusu hakkında bilgilendirme yaptık. Bir sonra ki yazımızda görüşmek dileğiyle.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz