Yeni neslin belki de en büyük hayallerinden birisi de sosyal mecralarda tanınan kişi olmak! Öyle ki bu yazıyı okuyanlar içinde mutlaka sosyal medya fenomeni nasıl olunur diye araştıranlar mutlaka olmuştur. Bu yazıda belki sosyal medya fenomeni ya da influencer nasıl olunur sorusundan ziyade çevremde sevilen, sayılan ve takdir gören bir kişi nasıl olurum sorusuna yanıt arayacağız. Hepimizin gayelerinden birisi de arkadaşlarımız tarafından dostlarımız tarafından sevilen sayılan bir kişilik olmak. Bazı egoist insanlar, çevrem beni sevmese de olur düşüncesiyle yaşamaya çalışıyor ancak uzmanlar tarafından araştırılan bir gerçek var ki, insan oğlu sevilmek ister! Peki nasıl sevilen birisi olacağız? Bu sorunun cevaplarına göz atalım.

Yazı İçeriği

Egoist Düşüncelerden Uzak Durun!

Yapılan hatta düşünülen bir yanlış var ki, insanlara yukarıdan bakmanın ilgi çektiğini düşünürüz. Girdiğimiz ortamlarda kendimizi ”ağırdan satmak” rolü ile dikkatleri üzerimize çekebileceğimizi de mutlaka düşünmüşüzdür. Yapılan en büyük yanlış budur. Katılacağınız ortamlara yeni dahil olan bir bireyseniz, kendinizi o ortamdan soyutlamak yerine insan canlısı bitr kişilik olduğunuzu göstermeniz gerekmektedir.

Kısacası ”Sizi tanısam ne olur, tanımasam ne olur” tavrıyla yaklaşırsanız, sevilen bir birey olmak yerine rahatsızlık duyulan bir kişilik olursunuz. Tabi ki bu durumu abartmamak da gerekir. Çok fazla laubali olmamanız yeni oluşum halinde ki arkadaşlıklarda önemlidir.

Fikirleriniz Tavsiyeleriniz ve Düşünceleriniz Çok Önemlidir

Bir ortamda sohbet esnasında bilginiz olmayan konularda sürekli fikir üretmek sıradan bir insan olmanıza sebep olur. Sadece bilginiz olmasa bile daha önce örnek olaylar hakkında bir konuda konuşurken fikirlerinizi sunmanız çevrenizi olumlu gelişmelere yönlendirecektir. İkili ilişkilerde yada toplu iletişimlerde neşeli olmanız, daha doğrusu ortama neşe katan biris, olmanız halinde çevrenizde en çok sevilen kişi olma olasılığınız çok fazladır.

Arkadaşlarınızın dertlerini, mutluluklarını paylaşan birisi olmanız, paylaşılamayan birisi olmanıza neden olacaktır. Kim paylaşılamayan birisi olmak istemez ki? Çok sevilen insan olmak her zaman iyidir. Eğer içinizde egonuzun yükselmesine neden olacak sebepler varsa, örneğin zengini birisi iseniz, fazlasıyla güzel ve yakışıklı birisi iseniz, bırakın insanlar sizin hakkınızda ön yargılı olsun. İnsanların ön yargılarını samimiyetiniz ile kırarak hayat dersleri vermiş olacaksınız. Unutmayın ki pozitif insanlar her zaman çok sevilir. POZİTİF OL!

1 Yorum

  1. Sosyal medyanın iki yüzü var birinci yüzü insanlara kendisini başka biri olarak gösterme 2. yüzü ise düz adam olmak ne isen osundur. Bu 2 seçenekte hangisi kazanır derseniz maalesef 1. seçenek diyebilirim. ikinci seçenekte olup da fenomen olanlar var tabi ama en çok prim yapanlar soytarılık yapıp farklı bir adamı oynamak oluyor Kardeşim ne isen o ol sizleri gençler çocuklar takip ediyor saçmalamayın insanları hödükleştirmeyin. Egonuzu koyacak yer bulamıyorsunuz o kadar büyük ego var ki bu tiplerde sanırsınız ki dünyayı kendileri yarattı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz