Kuşkusuz hepimizin dönemsel olarak yaşadığı sorunların başında gelir Siyah noktalardan kurtulmak! Öyle ki sivilce sorunları çoğumuzun hayatında karamsar dönemlere yol açmıştır. Özellikle gelişim çağında olan ve şuan bu yazıyı okuyan arkadaşlar için neler yapmanız gerektiği konusunda işin uzmanından öğrendiklerimizi burada sizlerle paylaşacağız. Öncelikle sivilcenin neden çıktığını bilmemiz gerekiyor. Evet çoğumuz yağlı yiyeceklerin bu duruma sebebiyet verdiğini biliyoruz ancak olay sadece yağlı gıdalar tüketmekten geçmiyor.

Stresli bir dönemden geçiyorsanız, okul hayatınız, iş hayatınız ya da stresli yaşama yöneldiğiniz bir dönemdeyseniz, sivilcelere merhaba demelisiniz. Birde yağlı vücutlarda sıklıkla rastlanan siyah noktalar bulunmaktadır. Siyah noktalardan kurtulmak muhtemelen sivilcelerden kurtulmak istemekten daha ağır basıyordur. Açıkça söylemek gerekirse, eğer siyah noktalarınız varsa, cildinizi maalesef temizleyemiyorsunuz demektir. Dilerseniz siyah noktaların oluşum sürecine değinelim.

Siyah Noktalar Neden Olur?

Siyah nokta problemi yaşayan insanlar öncelikle cilt bakımlarına özen göstermeliler. Cildimize baktığımız zaman irili ufaklı gözenekleri görebiliriz. Eğer cildimiz orta ya da yüksek derecede yağlı ise, dışarıdan gelen kiri cildimizde ki yağ hapsediyor. Bu nedenle gözeneklerimiz hem yağ hem de kir ile doluyor. Şunu bilmelisiniz ki, en sağlıklı cilt, yağlı cilttir. Kuru ciltler çatlamaya ve onarım konusunda daha hassas diyebiliriz.

Siyah noktalardan kurtulmak için öncelikle günlük olarak yüzünüzü bir yüz sabunu ile sabah akşam yıkamalısınız. Tercih edeceğiniz sabunun doğal olmasına ve cilt yapınıza uygun olmasına lütfen dikkat ediniz. Bu yazıyı okuyan kadın bireyler bu sorunu erkeklere göre çok daha fazla yaşıyorlar. Nedeni ise hepinizin de tahmin edebileceği üzere makyaj ürünlerinin tam olarak temizlenmemesi yüzündendir.

Siyah Noktalar Kalıcı mı?

Siyah noktalardan kurtulmak istiyorsanız mümkün olduğunca hızlı hareket etmelisiniz. Eğer uzun süre müdahale edilmez ise kalıcı olması mümkündür. Peki siyah noktalardan cildimizi nasıl arındırabiliriz? İlk öncelikle yukarıda da belirttiğimiz gibi günlük cilt temizliğinize özen göstermelisiniz. Bunun dışında aşağıda ki videoda siyah noktalar için hazırlanan maske tarifine bakarak siyah noktalardan arınabilirsiniz.

Yukarıda bulunan videoda siyah noktalar için maske tarifi verilmiştir ancak eğer detaylı argüman arayışı içerisindeyseniz siyah noktalar için 8 doğal maske tarifi başlıklı siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Siyah Noktalardan Kurtulmak için Kökten Çözüm Önerileri

Şunu bilmelisiniz ki, sizlere kökten çözüm üretiyoruz diyen ya da bu konuda önerilerde bulunan anlatımlara çok fazla itibar etmemelisiniz. Siyah noktalar sadece size özel değil, cilt yapısı yağlı olan herkes için bir sorundur. Bu sorunu kökten çözmenin tek yolu cilt temizleme ürünlerine olan bağlılığınızdır. Eğer bakımınıza özen gösterirseniz, sorunsuz bir şekilde siyah noktalardan kurtulmak için adım atmış olursunuz.

Siyah Noktalardan Kurtulmak! En Detaylı 3 Bilgi

Eğer siyah noktalar değil de, sivilceler ile ilgili tavsiyeler almak isterseniz, o halde sivilce nasıl geçer başlıklı konumuza göz atmanızı tavsiye ederiz. Bu yazımızda sizlere siyah noktalardan kurtulmak için neler yapmanız gerektiğinden kısaca bahsettik. Eğer sizlerin de bu konuda fikir ve öneriniz varsa, aşağıda ki yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz. Bir sonra ki yazımızda görüşmek dileğiyle.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz