Pasif Gelir Nedir? Pasif Gelir Tavsiyeleri

Bu yazımızda özellikle öğrenci kardeşlerimizin ilgisini çekeceği hem okul hem de ticaret hayatına küçük adımlar atarak pasif gelir nedir sorusuna en doğru cevabı vermek adına bazı tavsiyelerde bulunacağız. Etrafımızda mutlaka ki, okumanın dışında ticarete atılmanın hevesini, heyecanını yaşayan insanlar var. Hatta ”benim kafam sadece ticarete basıyor” diyen öz kardeşleriniz olduğunu biliyoruz.

Bu yazının temel amacı eğitim ile ticaret yapabilmektir. Günümüz şartlarında özellikle farklı şehirlerde okuyorsanız, ev kiranız, elektrik, su, gıda ihtiyaçlarınız derken, aileniz fazlasıyla zorlanabilir. Bugün yurtta kalayım derseniz, fiyatların ne kadar arttığını da az çok hepimiz biliyoruz. O halde ailemize yük olmamak adına neler yapabiliriz? Gelin bu konuya geçiş yapalım.

Pasif Gelir Nedir?

Pasif gelir sahibi olmak için iyi bir ticari proje geliştirmek gerekiyor. Sahip olduğumuz olanaklara göre ilgi duyduğumuz çevremizde ticari başarıları olan insanlardan alacağımız fikirlere göre yatırımlar yaparak gelecekte pasif gelir elde edeceğimiz ticaretler kurabiliriz. Son zamanlarda pasif gelirle alakalı network marketing firmaları türemeye başladı. Daha öncede konusunu işlediğimiz Network Marketing Nedir? Öğrenciler Dikkat! başlıklı konumuza göz atmanızı ve orada yer verdiğimiz tavsiyeleri dikkate almanızı öneriyoruz.

Pasif Gelir Nedir? Pasif Gelir Tavsiyeleri

Pasif gelir kısa ve öz anlatımıyla kurduğunuz bir iletmenin size ihtiyacı kalmadan size para kazandırmasıdır. Buna örnek olarak geçmiş de yatırım yapıp aldığınız 5 adet daireniz var diyelim. Bu 5 adet daireyi kiraya verdiğinizde artık pasif gelir sahibi olursunuz. Peki pasif gelir sahibi olmak için ne kadar yatırım yapmalısınız?

Pasif Gelir İçin Ne kadar Yatırım Yapılmalı?

Pasif gelir nedir sorusuna cevap verdikten sonra sizden bağımsız bir gelire sahip olmak için ne kadar yatırım yapmamıza geldi sıra! Tabi ki bir öğrenci olduğunuzu düşünerek öğrenci arkadaşlarınızla ortaklı kurarak küçük çaplı ticaret ile başlayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla sosyal medya üzerinden satabileceğinize inandığınız ürünleri, toptancıdan alıp kar marjını koyup satışını yaparak gelir elde edebilirsiniz.

Özellikle internet üzerinden satış yaparsanız bir süre sonra kuracağınız satış ekibiyle artık pasif gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere pasif gelir nedir ve pasif gelir tavsiyesi verdik. Bir sonra ki yazımızda görüşmek dileğiyle.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz