BigBlueButton Uzaktan Eğitim Sistemi

Yazı İçeriği

Gelişmiş Ücretsiz Uzaktan Eğitim Sistemi

Okulsayfam sizlere gelişmiş uzaktan eğitim sistemi özelliklerini barındıran ve ücretsiz olarak kullanıma sunulan BigBlueButton yazılımını öneriyor. BBB yazılımı Moodle ile uyumlu çalışıyor. Moodle gelişmiş kurs yönetim sistemidir. BigBlueButton ise gelişmiş yazılım sistemi sayesinde onlarca kişinin aynı anda canlı bağlantı yapmasını sağlayan dev bir yazılım.

Daha önce yayınladığımız BigBluButton kurulum konusuna göz atabilirsiniz. Kurulumda zorlananlar bilgi@okulsayfam.com adresine e-mail göndererek yardım isteyebilirler.

Neden BigBlueButton?

1- Canlı Ders Sistemi
Canlı ders sistemi ile sanal sınıflar içerisinde kamera vasıtasıyla eğitimci ve öğrenci birbirlerini görebilmektedir.

2-Sohbet Modülü
Ayrıca sisteme entegre edilen sohbet modülü ile sanal sınıflar içerisinde hızlı ve anında iletişim kurulabilmektedir.

3-Akıllı Tahta
Canlı ders sistemi içerisinde akıllı tahta sayesinde ders içerikleri ekrana yansıtılmaktadır. Akıllı tahta araçları ile ders içerikleri üzerinde çizimler, işaretlemeler ve çeşitli düzenlemeler yapılarak interaktif eğitim sağlanması çok kolay.

4-Söz Hakkı
Öğrenci söz hakkı istemek için özel olarak tasarlanan tuşa basmaktadır. Eğitimci, söz almak isteyen öğrenciye söz hakkı verebilmektedir. Eğitimci, ders huzurunu bozan kişileri dersten atabilmektedir. Bu kişiler, özel dersin o oturumuna katılamazlar.

5-Sınav ve Ödev
Özel ders bölümüne eğitimci tarafından sınav ve ödev eklenebilmektedir. Üstelik sınav ve ödevler için son yapılma tarihi belirlenerek, belirlenen tarihten sonra sınav ya da ödev girişlerine izin verilmemektedir. Sınav ve ödevler için zaman tutarak, öğrencinin sınav ya da ödevi açtığında zamana karşı yarışmasını sağlayabilirsiniz.

6-Haberler ve Duyurular
Eğitimci, özel ders içerisinde öğrencinin takip edebilmesi amacıyla haber ya da duyurular modülü oluşturabilir. Böylece eğitimci olmasa bile öğrenci sisteme giriş yaparak gelişmeleri takip eder.

7-Zengin İçerik
Okulsayfam.Com öğrenci ve öğretmenlerin yararlanması için yüzlerce içerik, döküman ve paylaşım sunar. Öğrenirken eğlenebileceğiniz zengin içerikler bulunmaktadır.

8-Bilgisayar Başında Olmanın Rahatlığı
Öğretmen ya da öğrenci herhangi bir evde ya da mekanda buluşma gereği hissetmeden, evde çayını içerken bilgisayar başından ders işleyebilmektedir.

9-Sınav Stresi
Başarılı öğretmen kadrosu sadece özel ders vermek ile kalmaz, ayrıca öğrenciye rehberlik eder. Öğrencinin sınav ya da ders başarısını yüksek tutmak için her türlü kaygı ve stresi ortadan kaldırır.

Comments are closed.