Bu hafta sonu ülkemizde sinema sevenlerin büyük tepkiyle karşılaştığı bir olayı yaşadık. Kısa bir süre önce vizyona giren, bir an önce Organize İşler 2 Sazan Sarmalı izle ya da kesinlikle bu filmi sinemaya gidip izle diyen insanlar, hem kendilerini hem de filmi önerdiği arkadaşlarına karşı mahcup oldu. Neden diye soracak olursanız, konununda başlığından anlayacağınız üzere film dijital yayın yapan bir platformda da ücretsiz olarak yayınlanmaya başladı. Şimdi bazı kesimler oraya üye olmakta ücretli diyor ancak sanıldığından daha kolay bir şekilde ücretsiz üyelik açabiliyorsunuz. Bunun nasıl yapıldığından bahsedeceğiz ancak eleştiri konusu çok daha farklı diyebiliriz. Yaklaşık 2,5 Milyon insan sinemaya gidip bu filme, 20 TL üzerinde bilet parası verdi. Sizce de şuan film henüz vizyondayken ücretsiz izleyebileceğiniz bir platformda yayınlanması normal mi? Filmi izleyen bir editör olarak filmi nasıl bulduğuma dair bilgilendirme de yapacağım. Aslında bu konuya burada neden yer verdiğimizi de açıklama isterim. Sonuç itibariyle, Yedi tepe Üniversitesinde burssuz okuyan Berke Can değilseniz, her ay ya da her hafta vizyona giren filme gidip, yirmi Türk lirası veremezsiniz. Türkiye’de okumaya çalışan öğrencileri çok iyi biliyoruz. Bunun için sinemaya gidip bu filme para vermek yerine ücretsiz olarak Netflix platformu üzerinden izleyebilirsiniz.

Netflix’te Organize İşler Sazan Sarmalı Nasıl İzlenir?

Öncelikle bu dijital platformun yeni izleyici kitlesi oluşturması için uygulamış olduğu bir üyelik sistemi bulunmaktadır. Kredi kartı ya da bankamatik kartı bilgilerinizi sisteme üye olurken gerekli yerlere yazıyorsunuz. Bu saye de 30 gün boyunca Netflix platformunu ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Hak tanınan otuz günün 27. günü size bu platform tarafından bir mail geliyor ve mail içeriğinde üç gün sonra kartınızda belirli bir ücret çekileceği belirtiliyor. Eğer bu platformu beğenmediyseniz, üyeliğinizi iptal edebileceğinizi, bu durumda hiç bir ücret çekimi yapılmayacağına dair bilgilendirme yapılıyor. İnternet üzerinde Organize İşler Sazan Sarmalı full izle diye arama yapacağınıza böyle bir taktik uygulayarak ücretsiz izleyebilirsiniz.

Organize İşler Sazan Sarmalı Nasıl Bir Film?

Filmi izleyecek olan henüz izlememiş olan arkadaşlar için tabi ki spoiler vermeyeceğim ancak itiraf etmeliyim ki, hayatımda izlediğim en kötü filmlerden bir tanesiydi diyebilirim. Oyuncu seçimi gayet yerindeydi ancak, film konu gereği beni bir izleyici olarak tatmin etmedi. Hatta filmi izlediğim sinema salonunda filmin yarısında izleyicilerin %35’i geri dönmemek üzere sinemayı terk etti. Tabi ki benim beğenmediğim bir filmi siz beğenebilirsiniz. Ancak film izleme konusunda master yapmış bir birey olarak kesinlikle ama kesinlikle Organize İşler Sazan Sarmalı filmini beğenmedim. Kıvanç Tatlıtuğ’un oynamış olduğu rolü merak edenler için şunu söyleyebilirim. Rolü gerçekten çok benimsemiş ve o eski yapmacık rollerinden eser kalmamış diyebilirim. Dediğim gibi bu filmi Netflix platformu üzerinden ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. Aşağıda filmin Teaser videosuna ulaşabilirsiniz. İyi Seyirler dileriz.

2 YORUMLAR

  1. Verdiğiniz bilgiler etik değil zaten Netflix bu işten vazgeçmeli suiistimal edilmeye başlandı. ben 41 tl paketi alıp aylık izliyorum neden millet bedavaya kullanıyor. Zaten bu ülkede her şeyin suyunu çıkartmayı çok seviyoruz. Bu nedenle yabancı yatırımcılar ülkemizde iş yapmaya korkuyorlar azure diyorsun milyonlarca hesap açılıp satılıyor ama azure bir şey kazanmıyor ve zarar ediyor bunun gibi diğer network ve bazı şirketler Türkiye’den yaka sirkti. Bence bir platform toplanmışsa ve belirli bir ücret karşılığı size izletiyorsa orada bir emek ve masraf vardır sadece emeğe saygı için alıp izlersiniz. Öğrencilere gelince zaten firma size kolaylık sağlamış 4 kişinin aynı anda izlemesine olanak sağlıyor 4 kişi birleşip öğrencide olsa aylık 10 tl verebilirim sanırım tekel ürünü alıp zehirleneceğine o parayı burada değerlendir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz