Bu yazımızın sonunda sevgili google memnun kalacak mı şuan bilemem ama kıyasıya bir yarıştan ve deneyimlerimden bahsedeceğim. Opera mini mi Chrome mı? Aslına bakarsanız ikisininde belli başlı özellikleri var ve iki tarayıcının da kendine has kitlesi var diyebiliriz. Öncelikle bu iki tarayıcıyı da uzun süre kullandım ve bu yazıyı yazan bir editör olarak belirtmek isterim ki bir tanesi diğerine resmen fark atıyor. Bunu söylüyorum ama tabi ki, kullanım amacına göre de değişiklik gösterebilir. Dilerseniz benim için olmazsa olmaz Web tarayıcı hangisi buna cevap vereyim. Arkadaşlar açıkça belirtmek gerekirse, benim için Opera Mini şu dünyada kullanabileceğiniz en özellikli tarayıcı diyebilirim. Neden mi? Yazımızın devamında açıklayacağım.

Yazı İçeriği

Opera Mini Browser Bir Harika!

Ben İnternet de ilk gözlerimi İnternet Explorer denilen, tarayıcı olduğu düşünülen program ile açtım. Daha sonra Mozilla Firefox kullandım ve son olarak uzun yıllar Chrome kullandım. Google Chrome Web tarayıcısı gerçekten seri ve her geçen gün üzerine koyarak daha da kullanıcı dostu olmaya devam ediyor. Biliyorsunuz ki, bu tarayıcıya bazı eklentiler ekleyerek, geliştirebiliyor ve farklı özellikler katabiliyorsunuz. Buraya kadar her şey normal diyebiliriz. Ancak son güncelleme ile birlikte bilgisayarımda bu tarayıcı çok fazla CPU tüketmeye başlamıştı. Arka planda çalışırken bile bilgisayarımda inanılmaz kasmalar meydana geliyordu ve Chrome tarayıcısını kapattığımda bilgisayarım rahat bir nefes alıyordu. Artık farklı bir tarayıcı denemek istiyordum. Aslına bakarsanız o güne kadar da Opera mini tarayıcısına çokta sıcak bakmıyordum. Özelliklerini bilmiyor, Google tarafından sunulan tarayıcıya karşı bir alışmışlığım olduğu için sanki ona ihanet edecekmişim gibi hissediyordum.

Sakın İhanet Ettiğini Düşünme

Biliyoruz ki Chrome tarayıcısından ayrıldığınızda ona ihanet etmiş gibi hissedeceksiniz kendinizi. Buna sonuna kadar katılıyorum çünkü bir alışılmışlık var. Ama yeniliğe de açık olmak gerekir diye düşünüyorum. Beni operaya bağlayan o kadar fazla özellik var ki, örneğin sol bölümde çok şık bir menü yer alıyor. Bu menü içerisinde Whatsapp uygulaması, Facebook Messenger uygulaması, Hızlı arama, Anlık görüntü alma, hızlı erişim, yer imleri, kişisel haberler, geçmiş ve eklentiler gibi özel ve güzel içerikler yer alıyor. Mesela eskiden ekran görüntüsü almak için Paint programını kullanırdık. Oysa şuan, gülümseyin çekiyorum.

Sanal dünya da gezinmeyi seviyorsanız, hız ve özellik olarak en iyisini istiyorum diyorsanız, ön yargılarınızdan kurtulun ve Opera Tarayıcısına bir şans verin. Emin olun verdiğiniz bu şansı en iyi şekilde kullanacak ve size kendisini sevdirecektir. Örneğin bugüne dek neden bu tarayıcıyı kullanmadım diye kendime kızıyorum. Benim için büyük bir kayıp olduğunu düşünüyorum. Ama olsun! Zararın neresinden dönersek kardır. Eğer opencart altyapılı bir alışveriş sitesi kurduysanız Opencart SSL Kurulumu Sonrası Karşılaşılan Hatalar Ve Çözümü ile ilgili yazdığımız makalemize göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz