Ülkemizin en sevilen veya en çok takdir toplayan yanlarından birisi de yaşanılan olumsuzluklara anlık tepki ve toplumun faydasını yönelik hizmetler oluşturmasıdır. Peki 1,5 haftadır ülkemize giriş yapmış, yaklaşık doksan gündür tüm dünyaya yayılan Corona Virüs online testi yapmak mümkün desek? Evet, yanlış duymadınız. Sağlık bakanlığımız tarafından bugün itibariyle hizmete sokulan bir İnternet hizmetinden bahsedeceğiz bugün! Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan bu test sayfası tüm dünyaya erişime açılmış durumda. Peki bu siteyi nasıl kullanacağınız hakkında detaylı bilgileri verelim.

Yazı İçeriği

Corona Virüs Testi Nasıl Yapılır?

Eğer gerçekten rahatsızlığınız olduğunu düşünüyorsanız ve corona virüs şüphesi duymaya başladıysanız, en yakın sağlık ocağına gitmeniz ve muayene olmanız gerekmektedir. Burada doktorunuz tarafından yapılan kontroller sonrası eğer pozitif tepki görmeleri durumunda sizi derhal en yakın hastaneye yönlendireceklerdir. Ancak tüm bunlar dışında grip ya da nezle olduysanız, içinizin rahat etmesi açısından sağlık bakanlığı bir site oluşturdu.

Online Korona Virüs Testi yaptırmak isteyenler aşağıda verdiğimiz bağlantı yolu ile ilgili test sitesine erişebilecekler. Bu site algoritması ise size bazı sorular yönelterek corona virüs testinden geçmenize olanak tanıyor. Siteye ilk girdiğinizde yukarıda ki görüntü ile karşılaşıyorsunuz ve sizden istenilen bilgileri eksiksiz olarak doldurmanız isteniyor. İstenilen bilgilerde Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız, Baba adınız, dört hane olacak şekilde doğum yılınız, başında sıfır olmadan cep numaranızı girmenizi istiyorlar.

Sorulan Sorulara Doğru Cevaplar Verin!

Bir kaç adımdan oluşan ve yaklaşık 10 soru ile Korona Virüs testine tabi tutuluyorsunuz. Burada önemli olan ise tüm sorulara doğru cevaplar vermek. Doğru cevapları verdikten sonra sistem size Corona Virüs olma İhtimali düşük, orta, yüksek olarak yanıtlanmaktadır. Eğer bu test sonucu orta ya da yüksek olarak çıkarsa, başta girmiş olduğunuz bilgilerden size ulaşarak detaylı soru yönetiyorlar.

Şüphe arttığı takdirde ise sizi hastaneye gitmeniz gerektiği konusunda uyarıyor hatta gidip gitmediğinizi tespit ederlerse ilgili ekipler tarafından götürülüyorsunuz. Herkes bu salgına yakalanabilir ve herkes bu konuda duyarlı olmalıdır. İnsandan insan çok kolay bulaşan bu hastalığı yenmemiz için burada ki Corona Virüs Testi tıklayarak ilgili testi çözmeniz gerekiyor. Şimdiden çok teşekkürler.

1 Yorum

  1. Çok teşekkür ederim gerçekten güzel bir uygulamayı bizlere ulaştırdınız. Bende “Beyan ettiğiniz bilgiler doğrultusunda korona virüs ile karşılaşmış olma ihtimaliniz düşüktür.” şeklinde bir sonuç çıktı. Bu durum boşu boşuna evham yapan kişiler için iyi olmuş diyebilirim bizim evde hanımda panik atak hastalığı var. Hanım evde öksürmeye gör hemen sen hasta mısın bizden uzak dur doktora git test yaptır gibi seni öksürdüğüne hapşurduğuna pişman eder. Psikolojini bozar aslında bu sadece bizim evde değil bence her evde yaşanan bir durumdur.Toplum olarak bu hastalık sadece bedenen değil psikolojik olarak da tesiri çok yüksek Allah herkesin yardımcısı olsun evde kalın ve kendinizi izole edin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz