Uzun zamandır platformumuzu daimi takip eden ziyaretçilerimizin fedback yapmaları sonucu ekibimiz ile Okul Sayfam platformuna bir yenilik, bu kategoride hizmet veren diğer platformlardan dahada ayrıcalıklı bir site olabilmek adına çalışmalarımıza başladık. Yazılım ekibimiz bu konuda gerçekten fazlasıyla kafa patlattı ve sonunda bir uygulama geliştirmeye karar verdik. Bildiğiniz üzere Okul Sayfam platformunda Test alanı var ve bu alanda Lise ve Üniversite öğrencilerinin yine KPSS ve AYT sınavlarına hazırlanmaları açısından güncel test soruları yayınlıyoruz. Sadece bilgisayar ortamında stabil olarak çalışan bu alanı sitemize ziyaret eden öğrencilere daha kolaylık olması adına şimdilik Android cihazlara getirdik. Gelin İsterseniz OkulSayfam Android uygulaması nedir? Buna daha detaylı bakalım.

Yazı İçeriği

Sade Arayüz ile Online Test Uygulaması

Ekip olarak ilk öncelikle sadelikten yana bir mobil uygulama geliştirmeyi planladık. Öyle ki ülkemizde geliştirilen mobil uygulamalar genellikle her yerden reklam fırlayan, sadece kazanç odaklı yaratılan uygulamalar. Biz ise geliştireceğimiz uygulamanın sade ve ziyaretçiyi yormayacak kadar basit bir uygulama geliştirmek istedik.

Uygulamanın özelliklerine geçiş yapacağız ancak dilerseniz Okul Sayfam uygulaması ne işe yarıyor ya da neden böyle bir uygulama geliştirdiğimizden bahsedelim. Yukarıda da belirttiğimiz üzere bu uygulama müsait olduğunuz her an cep telefonunuz ile sınav öncesi hazırlık döneminde rahatça kullanabileceğiniz bir mobil uygulamadır. Uygulama içeriğinde özenle hazırlanmış güncel sorular yer alıyor. Bu soruları cevaplayarak kendinizi geliştiriyor, gireceğiniz sınava hazırlanıyorsunuz.

Uygulamaya kayıt olup giriş yaptıktan sonra sizi yukarıda ki ekran karşılıyor bu ekranda yapabileceğiniz bir çok işlem vardır. Dilerseniz Sınava Başla butonuna tıklayıp sizler için özel olarak hazırladığımız soruları belirtilen süre içinde cevaplayabilir sınav öncesi hazırlanabilirsiniz. Yine rekabet ortamı yaratmak adına oluşturduğumuz İkili Sınav bölümünde ise, uygulama sizi bir başka Online kullanıcı ile eşleştirip aynı soruların sorulduğu sınav alanına yönlendiriyor. Burada diğer kullanıcılarla rakip olabilir, sınav stresinizi azaltmak için eğlenebilirsiniz. Mobil uygulamanın sol üst köşesinde yer alan menü simgesine tıkladığınızda ise;

Uygulamanın bu menüsünde ise sizleri hem motive edip hem de kendinizi analiz edeceğiniz kategoriler yer alıyor. Örneğin;

Başarı Sıralaması: Menüde yer alan bu bölümde bu uygulamayı kullanan üyeler arasında en fazla puana sahip yani girdiği sınavlarda çıkardığı puanların toplamına göre sıralama yapılır. Kim bilir, kendine güveniyorsan, ilk üçte yer alabilirsin. Bu arada bu bölüm herkese açık olduğu için senin puanını bir başka Okul Sayfam mobil uygulama kullanıcısı görebilir.

İstatistik: Bu bölüm ise tamamen sana ait olup senden başka hiç kimse senin istatistik verilerini göremez. Bu alanda ise girdiğin tüm sınavlar analiz edilir ve hangi kategoride daha başarılı olduğun, hangi kategoride daha az başarılı olduğuna dair bilgilere sahip olursun.

İşaretledikleriniz: Bu bölüm ise sınav esnasında dikkatinizi çeken not almak istediğiniz bir soru olursa soru ekranında yer alan işaretleme butonuna tıklayabilirsiniz. İşaretlediğiniz bu sorular Menüde yer alan işaretledikleriniz alanında gözükecektir.

Bildirimler: Okul Sayfam uygulamasında belki de en çok seveceğiniz alanlardan birisi de bildirimler bölümüdür. Okul sayfam sürekli bildirim göndererek sizi rahatsız etmek yerine gönderdiği bildirimleri sadece bu alanda görmenize olanak sağlar. Bunun nedeni sınav süresince dikkatinizin dağılmaması için tasarlanmıştır.

Talimatlar: Menüde yer alan bu bölüm ise uygulama içeriğinde nasıl elmas kazanabileceğiniz sınavlarda doğru cevap verdiğinizde yada yanlış cevap verdiğinizde ne kadar puan kazanıp yine ne kadar puan kaybedeceğinize dair bilgiler yer alır.

Size Özel Hazırlanan Güncel Test Soruları

Okul Sayfam ekibi olarak gerek sitemizde gerekse Mobil uygulamamızda yayınlayacağımız sınav soruları, özenle seçilmiş güncel sorularla birlikte yine geçmişte çıkan sorulardan oluşmaktadır. Cep telefonunu ya da Tablet cihazınızda kendinizi geliştirmek ve sınavlara hazırlanmak için program arıyorsanız, Okul Sayfam uygulamasını cihazınıza kurabilirsiniz.

Yukarıda da gördüğünüz üzere soru ekranında alt bir menü bulunmakta. Bu menüde yer alan butonlar ise sırasıyla şu şekildedir.

  • 50/50 Butonu: Bu butona tıkladığınızda 4 cevap otomatik olarak iki cevaba iner ve bu sayede doğru cevap verme olasılığınız %50 artacaktır.
  • İleri Butonu: Bu simgeye tıkladığınızda ise bu soruya cevap vermeden direk diğer soruya geçiş yapabilirsiniz.
  • İstatistik Butonu: Alt menüde ki üçüncü buton ise İstatistik butonudur. Bu butona tıkladığınızda ilgili soruya diğer kullanıcılar tarafından en çok hangi şık seçildiyse onun oranını gösterir.
  • Zaman Butonu: Okul Sayfam uygulaması içeriğinde herhangi bir sınava girdiğinizde zamanla yarışırsınız. Her bir soru için 25 saniye süre verilir. Pekala süre bir soruyu yanıtlarken yetmedi mi? Dert etmeyin. Alt menüde yer alan Zaman butonuna tıklayarak sürenizi bir kez daha 25 saniye arttırırsınız.

Önemli NOT: Sınav ekranında yer alan alt menülerde sınava katılım sağlayan kişiye sadece 1 kez yardımcı olabilir. Yani bu al menüde ki herhangi bir yardımı, sadece 1 sınavda sadece bir kez kullanabilirsiniz. Bunun için bu hakkınızı bir sınavda kullanmak hem yeterli elmasınız olduğundan emin olun, hem de doğru soruda kullanmaya özen gösterin.

Mobil uygulamamızda ki bir diğer özellik ise doğru yanlış fark etmeksizin verdiğiniz cevabın doğru ya da yanlış olduğunu gösterirken sınavın sonunda ise verdiğiniz cevapları detaylı olarak kontrol edip inceleyebilirsiniz.

Yukarıda ki görselde de gördüğünüz üzere sınav bitimiyle birlikte sınavdan geçtiğiniz ya da geçemediğinize dair bilgilendirme yapılır. Toplamda kaç adet doğru cevap kaç adet yanlış cevap verdiğinizi görmek ile birlikte Yeniden aynı sınava girebilir, verdiğiniz yanıtları tekrar inceleyebilir ya da aldığınız puanı sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Okul Sayfam Mobil uygulamasını muhtemelen detaylıca öğrendiniz. Eğer sizde akıllı cihazlarınız üzerinden çalışmak isterseniz Okul Sayfam Mobil Uygulamasının APK dosyasına aşağıda ki linkten ulaşabilirsiniz. Cihazınıza uygulamamızı kurduktan sonra keyifli ve yararlı bir eğitim süreci oluşturabilirsiniz. Keyifli eğitimler.

Okul Sayfam Mobil Uygulamasına Git

1 Yorum

  1. Uygulamayı gerçekten beğendim. Yeni test girişlerinde bildirim gönderiliyor mu? Sanırım uygulama yeni ve test girişleri henüz yeterli sayıda değil. İnşallah en kısa sürede yeterli test sayısına ulaşır. Birde arka fon müziğine sıralı trend Türkçe şarkılar eklseniz efsane olur. Bu sadece öneriydi. ?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz