Pandemi yani Covid-19 salgınının hayatımıza girdiği andan itibaren kuşkusuz iş hayatımız, okul hayatımız, en doğrusu hayatımız negatif yönde değişmeye başladı. Öyle ki öğrenciler ve velilerin aklında ki önemli sorulardan bir tanesi de okullar ne zaman açılacak? Bu yazımızda sizlere okulların açılması veya açılmaması durumunda neler yapmanız gerektiğine dair bilgilendirmelerde bulunacağız. Bildiğiniz üzere kısa bir süre önce Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulların 21 Eylül’de açılacağını ve gerekli önlemler doğrultusunda yeni öğretim dönemine geçiş yapılacaktı. Ancak bu durum hala belirsizliğini koruyor çünkü vaka sayılarında an itibariyle çok fazla artış bulunmakta.

Bunun dışında yine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açılamada bu yeni öğretim döneminde devamsızlık sorunu olmayacağını ve velilerin dilerse çocuklarını okula göndermeme konusunda da özgür olduklarını dile getirmişti. Eğer çocuğunuzun böyle bir dönemde okulda öğrenim görmesini sağlıklı bulmuyorsanız, evde eba tv ile ders çalışma sistemi ile öğrenime devam ettirebilirsiniz.

Yazı İçeriği

Okul Tatili Uzuyor mu?

Normal şartlarda okulların açılma tarihi 21 Eylül 2020 tarihi idi. Ancak yukarıda da bahsettiğimiz Korona virüs salgının artış göstermesi nedeniyle akıllara okul tatili uzayacak mı sorusu geliyor. Kesin olmamak ile birlikte tatil süresinin uzama ihtimalinin fazla olduğunu belirtmek isteriz. Peki okula gitmeden nasıl başarılı olacaksınız? Bu mümkün mü?

İnternet üzerinden ne kadar ders anlatımı yapılırsa yapılsın asla yüz yüze eğitim ile aynı olmayacaktır. Bugün örnek olarak Online İngilizce Eğitim seti aldığınızda bile maksimum 10 gün sonra sıkılıyorsunuz. Bilgisayar cihazlar maalesef çok basit bir şekilde dikkat dağıtmak için yeterli donanıma sahiptir. Bilgisayar nedir? Ülkemizde genel kullanım amacı, vakit geçirmek, eğlenmek için kullanılır. Özellikle de evinizde kullandığınız kişisel bilgisayarlar çocuklarınızın dikkatini dağıtmak için yeterlidir. Peki çocuklarınıza evden eğitim alırken nasıl teşvik etmelisiniz?

Öncelikle kesinlikle şartlı eğitim almasına izin vermeyin. Yani bu dersi dinlersen şu istediğini yaparız gibi bir yaklaşımda sakın bulunmayın. Ev içinde babanın, annenin görevleri neyse, bir çocuğunda görevinin eğitimini düzenli olarak alması gerektiğini aşılamanız gerekiyor. Merak ettiklerinizi bu yazımızın yorum bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz