Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün beraber düzenledikleri basın toplantısında ilkokul, ortaokul ve lise türü okulların 30 Nisana kadar tatil edileceğini açıkladı.

Bu Açıklamanın ardından üniversite öğrencilerinin aklında şu sorunun oluşmasına neden oldu okullarının ilk, ortaokul ve lise gibi tatil olacak mı?

Bilim kurulu toplantısından sonra YÖK Başkanı Yekta Saraç bazı açıklamalarda bulundu;

“Üniversitelerde bahar döneminde yüz yüze eğitim yapılmayacaktır. Uzaktan eğitim, açık öğretim ve dijital öğretimle sunulamayacak program, ders ve uygulamalı dersler yaz aylarında tamamlanacak.” dedi.

YÖK Başkanının bu açıklamasından sonra üniversitelerin bahar yarıyılında eğitim yapmayacağı ve uzaktan eğitime devam edeceği anlaşıldı.

Üniversite Öğrencileri kendi üniversitelerinin yapacakları açıklamalar ile üniversitenin UZEM (uzaktan öğretim) sitelerinden uzaktan eğitim görecek vize ve final sınavlarının nasıl olacağı ise üniversitelere bırakılacak.

YKS Ertelendi Mi?

YÖK Başkanı Yekta Saraç üniversiteler için yaptığı açıklamalardan sonra YKS sınavına hazırlanan öğrenciler için de açıklamalarda bulundu;

Pandemi olarak ilan edilen COVID-19 vakasından sonra tatil olan ilkokul, ortaokul, lise ve üniversitelerden sonra YKS Sınavıda 25-26 Temmuza ertelenmiştir.

Okulların tatil olduğu ve YKS sınavının ertelendiği açıklamalarında bulunan Bakanlar LGS sınavı için bir açıklama yapmadı LGS sınavının ertelenip ertelenmediği şuanda belli değil, COVİD-19 hastalığının ilerleme durumuna göre Milli Eğitim Bakanlığı bu konuda da açıklamalar yapacaktır.

1 Yorum

  1. Bizim halkımız maalesef virüsten beter evde kalın denildiği halde halen sokaklarda fink atıyorlar siz böyle yapmaya devam ederseniz ne virüs biter nede hastalık okullar zaten bir ay daha açılmayacak onu anladık ama bu insanlar bu şekilde yapmaya devam ederse okulları en az 6 ay açılmayacak okulların açılmasını bir yana bırakın 26.03.2020 tarihinde İçişleri bakanı Sayın Soylu açıklama yaptı insanlar bu şekilde davranırsa en ağır yaptırımları uygularız dedi bana göre en ağır yaptırım sokağa çıkma yasağıdır.İnanın bana ben istiyorum sokağa çıkma yasağı getirilsin insanlar zorla da olsa evinde kalsın kalsın ki çoklu bulaşma riski gibi İtalya İspanya İran gibi olmayalım.Gelelim sınava sınav 20 haziranda bu kararı vermek için acele etmelerine gerek yok önlerini bir görseler bu hastalığın yayılma hızını tesir süresini hesaplayamadan konuşmak ancak karından konuşmak olur bence bu sınav insanların sorumsuz bir şekilde dışarı çıkıp hastalığı yayması nedeniyle o zamana yaklaştığımızda da ertelenecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz