Bazı bankalar öğrencilere de kredi kartı vermektedir. Her bankanın verdiği kredi kartının farklı özellikleri bulunduğu için iyi bir değerlendirme yaptıktan sonra, kullanacak olan kişi kendisine en çok avantaj sağlayan kredi kartını seçmelidir. Eğer kartı kullanacak olan öğrencinin başka bir geliri yoksa; öğrenci kredi kartının onaylı limiti 1000 lira civarında olacaktır. Öğrenci olmasının yanı sıra, sigortalı bir işte çalışıyorsa onaylanan kredi kartı limiti daha yüksek olacaktır. Bu yüzden öğrencinin belgelenebilir gelire sahip olması, üniversite öğrencilerine sunulan kredi kartlarının limitinin belirlenmesinde önemli bir detay olmaktadır.

Başvurlu şekilleri bankadan bankaya değişiklik gösterebilir olsa da, başvuru esnasında başvuran kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması 18-26 yaş arası olması, onaylı öğrenci belgesinin olması, nüfus cüzdanı sürücü belgesi veya pasaport birini ibraz etmesi ve tüketici sözleşmesine imza atması istenmektedir. Başvuru sonucu uygun görülen üniversite öğrencilerine düşük limitli kredi kartı bankalar tarafından verilmektedir.

Akbank Exi26 

Akbank’ın öğrenciler için kullanıma sunduğu ve Exi26 adını verdiği kredi kartı, 16-26 yaş arasındaki gençler tarafından büyük ilgi görüyor. Bu kredi kartında ilk sene öğrencilerden kart aidatı alınmıyor fakat daha sonraki yıllarda, öğrencilerden kart aidatı olarak 20 liralık bir ücret talep ediliyor. Axess özelliği bulunan Exi26 kredi kartı, öğrencilere özel olarak taksit seçenekleri sunduğu gibi aynı zamanda 3 ay ekstre erteleme imkanı gibi ayrıcalıklı imkanlar da sunuyor. Akbank Exi26 kredi kartında, 2. seneden itibaren kart aidatı için ücretlendirme yapılması dezavantajlı gibi bir durum olarak gözükse de; bu miktarın 20 lira gibi cüzi bir rakam olması kartın diğer özellikleri ile birlikte değerlendirildiğinde fazla göze batmıyor. Exi26 kredi kartı başvurusunda bulunmak için buraya tıklayınız.

ÜniversiTEB Kredi Kartı

Türkiye Ekonomi Bankası tarafından üniversite öğrencilerine sunulan üniversiTEB, Bonus özellikli bir kredi kartı olup sahip olduğu bonuslarla öğrencileri birçok imkan sağlıyor. Bu kredi kartı ile, Bonus üyesi olan işyerlerinde yapılan 50 lira ve üzeri alışverişler öğrencilere haftasonları sinema ve tiyatro biletlerinde %50 gibi muazzam bir indirim imkanı sağlıyor. Bu önemli avantajının yanı sıra, pek çok avantajlı imkana da sahip olan üniversiTEB çok sayıda fırsatı üniversite öğrencileri ile buluşturuyor. Tüm bu fırsatların üzerine ek olarak ÜniversiTEB kredi kartına sahip olan öğrenciler hiçbir şekilde hesap işletim ücreti veya kart bedeli ödemiyor. Siz de ÜniversiTEB kredi kartına sahip olmak ve ayrıcalıklı imkanlarından faydalanmak istiyorsanız buraya tıklayarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Yapı Kredi Play Kart

Yapı Kredi tarafından öğrencilere sunulan kredi kartı olan Play Kart’ı almak için öğrenci belgesi ve kimlik ile başvurmak yeterli oluyor. Hiçbir şekilde yıllık üyelik aidatı bulunmayan Play Kart için herhangi bir ekstra ödeme yapılması gerekmiyor. Birçok imkanı öğrencilerle buluşturan Play Kart özelliklerinden biri olan, Play Harçlık uygulaması sayesinde kredi kartından nakit çekme işlemi yapıldığı zaman, 2 gün içerisinde ödeme yapıldığı takdirde hiçbir şekilde kredi kartı ekstresine faiz ve çekim ücreti yansıtılmıyor. Bu sayede öğrenciler acil nakit ihtiyacı olduğunda; ekstra bir masraf ödemeden kartın bu özelliğinden faydalanabiliyor. Play Kart kullanarak World üyesi işyerlerinden yapılan tüm harcamalarda puan kazanmak da mümkün. Buraya tıklayarak  yıllık üyelik ücreti ödemeden Play Kart sahibi olabilir, Play Kart’ın tüm fırsatlarından yararlanabilir, Play Harçlık uygulaması ile 2 güne kadar faiz ve ücret ödemeden nakit çekebilirsiniz. Tüm World üye işyerlerinde puan kazanımı sağlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Genç Bankkart

Genç Bankkart, kredi kartı ve banka kartının tek kart üzerinde birleşmesiyle oluşan Maximum kart özellikleri taşıyan kredi kartıdır. 18-26 yaş aralığında, faizsiz masrafsız ekstra alışveriş fırsatı sunan, bu kart 5 yıl boyunca kart aidatı almıyor. Ziraat Bankası tarafından öğrencilere verilen Genç Bankkart yenilenen tasarımı ile ATM kartı ve kredi kartını aynı anda tek bir kart üzerinden kullanma imkanını bir arada sunuyor. Bankacılık sektöründe meydana gelen teknolojik gelişmeleri de yakından takip eden Ziraat Bankası, çift taraflı bankkart ile kartın bir yüzeyini ATM kartı, diğer yüzeyini kredi kartı olarak tasarlayarak avantajlı bir kullanım imkanı sunuyor. 18-26 yaş aralığına hitap eden bu kart faizsiz, masrafsız ekstra alışveriş imkanı sunduğu gibi, 5 yıl süresince öğrencilerden yıllık kredi kartı ücreti talep etmiyor. Ziraat Genç Bankkart kredi kartına sahip olmak ve ayrıcalıklı imkanlarından faydalanmak istiyorsanız buraya tıklayarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz