Öğrencileri Başarılarından Dolayı Ödüllendirin

Bugün okul sayfam ekibi olarak bir tavsiye, bir öneri tadında makale yazmak istedik. Hayatı boyunca katıldığı her branştan zorluklara göğüs geren öğrencilerimizin başarısını bir nebze ödüllendirmek adına öğretmenler olarak neler yapıyorsunuz? Unutmayın ki, yetiştirdiğiniz her öğrenci gelecekte ki verdiğiniz eğitimlerin birer aynası olacak. Peki topluma yararlı bir öğrenci nasıl yetiştirilir? İnsanların başarılarına saygı gösteren, insanların başarısıyla mutlu olan, temiz kalpli insanlar nasıl yetiştirilir? Gelin bu konuya biraz değinelim.

Ödüller Her İnsanın Mutluluğudur

Sadece öğrenciler değil, bugün öğretmenlerde dahil, çalıştığı kurumlarda başarılarından dolayı ödüllendirilen her birey mutlak suretle mutlu olur. Spor müsabakalarına bakalım örneğin! Spor turnuvalarının sonuna koyulan ödüller cezbeder sporcuları. Ödüllere konsantre olurlar ve başarılı olabilmek adına verebilecekleri maksimum katkıyı vererek çalışırlar.

Öğrencileri Başarılarından Dolayı Ödüllendirin

Öğrencilerin ya da sporcuların motivasyonunu arttırmak adına öğretmenler ya da spor hocaları olarak başarı endeksli yeni etkinlikler oluşturun. Bu etkinlikler sonunda ise güzel bir hediye ya da hayatı boyunca anı kalması açısından madalya ile ödüllendirin. Çoğu öğretmen madalya yaptırma konusunda pek bilgi sahibi değiller. Sizler için araştırdığımız bir madalya baskı platformunda madalya fiyatları hakkında detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Hangi Ödüller İnsanı Memnun Eder?

Bilinmesi gereken bir durum var ki, öğrencileri başarılarından dolayı ödüllendirin derken anısı kalacak ödüller tercih etmenizi öneririz. Kullanmaktan çok anı olarak evinde sergileyeceği, sadece yeri ve zamanı geldiğinde arkadaş ortamında başarısını kanıtlayabileceği özel hediyeler tercih edilmelidir. Örnek vermek gerekirse Ayın Öğrencisi Madalyası ile öğrencilerin derslere çok daha iyi odaklanmasına katkı sağlayabilirsiniz.

Öğrencileri başarılarından dolayı ödüllendirin ya ödüllendirmek için mutlaka araştırmalar yapın. Yukarıda tavsiye niteliğinde araştırıp bulduğumuz platformda pek çok madalya ve plaket çeşitlerini bulabilirsiniz. Bir işletme sahibiyseniz, bir kurum ya da kuruluşa özel plaketler yaptırmak istiyorsanız, bir üniversitede yıl sonu için başarıları ödüllendirmek adına plaketler yaptırmak istiyorsanız göz atmanızı tavsiye ederiz.

Öğrencileri Başarılarından Dolayı Ödüllendirin

Bu yazımızda neden öğrencileri başarılarından dolayı ödüllendirin konusu önemli bundan bahsettik. Eğer sizlerin de bu konuda önerileri varsa lütfen yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı ihmal etmeyiniz.

1 Yorum

  1. Elbette ki öğrencileri ödüllendirmek gerekir. Mesela annemiz babamız biz küçükken taktir al sana bisiklet alacağım der bende o bisiklete ulaşmak için canımı dişime takar o bisikleti de taktiri de alırdım. Ama şimdi bu ödül olayı artık bir rüşvet niteliğine döndü. Bazı çocuklar anne babası hediye alsın diye derslerini kırıyor. Ne zaman anne babası kızım oğlum sınıfı genç sana bu alınacak söz derse o zaman bir şeyler yapılmaya çalışılıyor. Uzun lafın kısası artık gençler taktir alsın diye dua eder olacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz