ogrenci-ve-para
ogrenci-ve-para

ÖĞRENCİYE EK GELİR GETİREN İŞLER

Öğrencilerin lisans ya da ön lisans eğitim süreleri boyunca en çok çektiği sıkıntıların başında parasızlık gelir. Bu nedenle öğrenciler biraz daha rahat bir öğrencilik süreci ve ihtiyaçların karşılanması için genellikle bulundukları şehirlerde yer alan cafe, bar, mekanlarda garsonluk yaparak para kazanmaya çalışırdı. Lakin teknolojinin gelişmesi, iş imkanlarının fazlalaşması nedeniyle öğrenciler artık evden işler yaparak daha farklı gelir modelleri elde etmeye başladılar. Peki öğrenci evden nasıl para kazanabilir? Sorusunu cevaplamak gerekirse;

ÖĞRENCİYE EVDEN PARA KAZANDIRAN İŞLER

İlk olarak öğrencinin yapacağı işler internet ile bağlantılı olacağı için bu yazımızda internet üzerinden yapılacak işleri anlatacağız. İlk iş olarak sitelere editörlük hizmetinin verilmesi ile ek gelir sağlaması yöntemi var. Çeşitli platformlar sayesinde iş anlaşması yapacağınız site sahiplerinin sitelerine günlük, haftalık ya da aylık olacak şekilde sitelerin içerikleri ile alakalı yazıları hazırlayıp girerek ay içerisinde güzel bir gelir kapısı yaratabilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise internetin kalbi olarak adlandırılan sosyal ağ sitelerinde hesap sahibi olmak ile geçiyor. Örneğin bir öğrenciyseniz ve futbol ile yakından ilgiliyseniz bu konu üzerine açmış olduğunuz bir sosyal ağ hesabını yeteri kadar büyüttükten sonra satabilir ya da reklam yayınlayarak gelir elde edebilirsiniz.

Son olarak diğer bir iş seçeneği ise oyun oynayarak para kazanmak. Son yıllarda meşhur olan bu iş alanı için farklı noktalar bulunuyor. Örneğin bir oyun oynadığınız zaman bu oyunun video kaydını alarak youtube üzerinden yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Ya da çok fazla oyuncusu olan bir online oyun üzerinde iyi bir hesap oluncaya kadar oynadıktan sonra hesabınızı bir başkasına para karşılığı satabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz