para

KYK Bursu ve Öğrenim Kredisi Ne Kadar?

Çoğumuz en iyi üniversitede okumak okumak için yoğun bir tempoyla çalışır ve ÖSYM sınavlarına hazırlanırız. Ne var ki iyi bir üniversite kazandıktan sonra okumak biraz gelire ihtiyacımız var.
Öğrencilerin en büyük umudu Kredi Yurtlar Kurumu tarafından sağlanan öğrenci burs ve kredileridir.

Öğrenci Bursu ile Öğrenci Kredisi Farkı Nedir?

Öğrenci bursunu almaya hak kazananlar, üniversite eğitimi sürecinde aldıkları paraları geri ödemezler. Devlete herhangi bir borç içerisinde değildirler, burslar Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından ihtiyaç sahiplerine karşılıksız olarak verilmektedir.
Öğrenim kredisi almaya hak kazananlar, üniversite eğitimi sürecinde aldıkları paraları geri öderler. Ödemeler, üniversite eğitiminin bitmesinin ardından 2 yıl sonra başlatılır ve 3 aylık dönemler halinde ödenir.

KYK Bursu Ne Zaman Yatırılır?

KYK bursları her ayın 7. gününde yatırılmaktadır. İlk bursunuzu hangi ay alacağınızı ise yurtkur sitesinden takip etmelisiniz. Çoğunlukla ilk burslar Aralık veya Ocak aylarında yatırılmaktadır. KYK bursları her ayın 7. gününde “Ziraat Bankası” hesap numaranıza yatırılır. Ziraat Bankası hesap numaralarınızın ve bankamatik kartlarınızın başvuru işlemleri sırasında ya da sonrasında size verilmiş olması gerekir.

KYK Öğrenim Kredisi Ne Zaman Yatırılır?

KYK öğrenci bursları ile KYK öğrenim kredisi aynı tarihte yatırılır. Üsteli hususlar geçerlidir.

KYK Burs ve Öğrenim Kredisi Ne Kadar?

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından bu yıl belirlenen ödeme miktarı 300TL‘dir.

Aklınıza takılanları sorabilirsiniz. Sağlıcakla kalın.

1 Yorum

  1. Bilgi için teşekkür ederim. Öncelikle şunu söylemeliyim şuan bu burs kredisi bedeli aylık 550 TL oldu ama şunu belirtmeliyim ki ister hükumet eleştiri kabul etsin isterse etmesin söyleyeceğim. Bu konu 2014 yılında açılmış ve 2014 yılında 300 tl olduğu söylenen tutar aradan 6 yıl geçmesine rağmen ancak bu kadar artmış. Devlet büyüklerimiz öğrenci olmayı kolay mı sanıyor yada bizlerin annemizden babamızdan para isteme durumu hoşumuza mı gidiyor zannediyorsunuz. bu ücretlerin biraz yüksek olması ve geri ödemesiz olması şart bazı öğrenciler bundan yaralanabiliyor. Son olarak bazı adaylara burs/kredi taahhüt senedini onaylamasını istiyorlar. Herkesi ikilemde bırakıyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz