Çok şanslı bir ziyaretçi olduğunuzun farkında mısınız bilmiyorum ancak bu yazıyı hazırlayan editör olarak şunu söylemeliyim ki, Netflixin en iyi dizileri hangisi çok iyi biliyorum. Bugüne dek dizi ve film sitelerinde de editörlük yapmamın vermiş olduğu bilgi ile çok fazla dizi ve film izleme şansına sahip oldum. Açıkça belirtmek gerekirse çevremde de yabancı dizi kültürü fazlasıyla var olduğu için hangi dizilerin etkisinden uzun zaman kurtulamayacağınızı çok iyi biliyorum. Yazımıza detaylı olarak geçiş yapacağız ancak burada liste olarak sunacağımız yabancı içerikli diziler haricinde mutlaka izlenmesi gereken yabancı diziler hakkında bizimle yorum bölümünde paylaşım yapabilirsiniz. Yani listede şu dizide yer almalıydı derseniz, ziyaretçilerimiz daha fazla bilgi sahibi olacaktır. O halde konumuza geçiş yapalım.

1-) Yabancı Dizilerin Babası Breaking Bad

Bu diziyi izlemeyenlere gerçekten hak veriyorum. Çevrenizde, arkadaş ortamlarında konu yabancı diziye geldiğinde en az bir kere Breaking Bad dizisini izle cümlesini mutlaka duymuş olmalısınız. Açıkçası bu diziye daha önce başladığınızı ve 2-3 bölüm izledikten sonra bu ne saçma bir dizi dediğinizi gözümün önünde canlandırıyorum. Bende bu diziye 3 kez başladım ve ilk üç bölüm sonrası izlemek için fırsat tanımamıştım. Dizinin ağır ve yavaş ilerleyen bir konusu olduğu için çoğu izleyiciyi ilk bölümden etkisi altına alması gerekiyor. Ancak bu diziye ilk 6-7 bölüme kadar şans vermelisiniz. Daha sonra göreceksiniz ki, bu dizi sizi fazlasıyla bağımlı etmiş olacak. Dizi bittiğinde ise hayata küsme olasılığınız fazla diyebilirim. Dikkat edin.

2-) Prison Break İzlemeye Ne Dersiniz?

Günümüze dek dizi tarihine baktığınızda suç, dram, polisiye, aksiyon kategorilerini birleştirip başyapıt olmuş diyeceğiniz bir dizi yok denilebilir. Ancak Prison Break Dizisine mutlaka şans vermeniz gerektiğini unutmayın. Toplamda 5 sezondan oluşan dizi de başrol karakteri olan Michael Scofield dizinin can damarı diyebiliriz. Genel olarak on üzerinden 8,5 alacak bir dizi desek yanlış olmaz. Mutlaka listenize eklemelisiniz.

3-) Vikings İzlemeden Asla Olmaz!

Dizi içeriklerinden bahsederek spoiler vermek istemiyorum ancak, savaş dizileri ve tarih kokan diziler hoşunuza gidiyorsa, Vikings dizisi mutlaka izlenecek yabancı diziler listesinde yer almalı. Gerek oyuncu seçimleri gerekse gerçekçi sahneleri ile sizi dizinin içine hapsediyor diyebilirim. Bu yazımızda ölmeden önce izlemeniz gereken 3 diziyi sizlerle paylaştık. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here