Nasıl akıcı İngilizce konuşulur sorusunun belli başlı kuralları vardır. Bu kurallar genel olarak İngilizce pratiği yapabilecek bir ortam yaratabilmek ve arkadaş bulabilmektedir.

İngilizce özellikle 19. yüzyıldan sonra hızla yaygınlaşarak günümüze kadar gelen evrensel bir dildir. Durum böyle olunca insanlar ana dillerinin yanında ikinci bir dil olarak ilk başta İngilizce öğrenmeyi seçmektedirler. Zaten ülkemizde dahil pek çok ülkede çocuklara erken yaşlarda ana dillerinin yanı sıra İngilizce dersleri verilmektedir.

Avrupa gibi gelişmekte olan ülkelere gidildiğinde ilk konuşulan diller arasında İngilizce gelmektedir. Durum böyle olunca işini dünyaya yaymak isteyen insanların ilk uğrak noktaları Avrupa ve Amerika’dır. Bu yüzden İngilizce bilen insan yabancı ülkelerin iş adamları ile iletişim problemi çekmeden konuşabilir ve işini dünyaya duyurmak için bir fırsat yakalamış olur.

Ana dili gibi İngilizce konuşan insanlar ülkemizde dahil olmak üzere farklı ülkelerde rahatlıkla iş bulabilmektedirler. Bu yüzden aile büyüklerinin çocuklarına kendini geliştirmesi için tavsiyede bulunduğunda ilk sıralarda İngilizce gibi yabancı dil öğren olmuştur. İngilizce bilen insan farklı kültürler ile daha rahat iletişim kurar.

Nasıl Akıcı İngilizce Konuşulur?

İngilizceyi ana dili gibi konuşan ve anlayan kişi yabancı bir ülkeye gittiğinde kendi sorununu anlatabileceği bir insanı rahatlıkla bulabilir. Daha rahat gezebilir ve insanlarla iletişim sorunu çekmez. Uçuş öncesinde ve sonrasında havalimanında kendini rahatlıkla anlatabilir ve zorluk çekmeden uçağına binebilir. Bu arada Dualingo platformu ile dilerseniz İngilizceyi kısa süre içerisinde öğrenebilirsiniz.

İngilizce pratik yapın;

İngilizce konuşmayı öğrenmiş ve denilenlerin çoğunu anlayan kişilerin bir sonraki adımı akıcı İngilizce konuşmaktadır. Akıcı İngilizce konuşmak için sizin gibi İngilizce bilen insanlarla konuşarak rahatlıkla pratik yapabilirsiniz. Aynı zamanda konuşma içerisinde bilmediğiniz herhangi bir sözcük ile karşılaştığınız taktirde bu sözcüğün anlamına o an bakarak yeni bir kelime öğrenmiş olursunuz ve bu sizin kelime hazinenizin gelişmesine yardımcı olun.

Pratik yapabilecek kişi bulamıyorsanız ev içerisinde yaşadığınız aile fertlerinden bir şey isterken İngilizce konuşmaya özen gösterin. Aile fertleri İngilizce bilmiyorlarsa dahi İngilizce konuştuktan sonra cümleyi Türkçeye çevirerek onların da anlamasını kolaylaştırabilirsiniz. Bu sayede hem siz ev ortamında pratik yapmış olacaksınız hem de konuşma sırasında anlamını bilmediğiniz bir sözcük ile karşılaştığınızda o sözcüğün anlamını araştırarak yeni bir kelime öğrenmiş olacaksınız. Bu sayede her gün hem kelime hazineniz hem de aksanınız gelişmiş olacak.

Eğer evinizde hem beraber konuşup diyalog yapacağınız İngilizce konuşabilen tanıdığınız yoksa hem de evde tek başına yaşıyor iseniz özellikle son yıllarda popülerliğini hızla arttırmış olan telefon ve bilgisayar uygulamaları sayesinde görüntülü olarak yabancı ülkelerin insanları ile İngilizce konuşabilirsiniz. Bu sayede konuşma arasında yeni kelimeler öğrenerek kelime hazinenizi geliştirmiş olacaksınız hem de pratik yaparak aksanınızı geliştirmiş olacaksınız. Dilerseniz şimdi Nasıl akıcı İngilizce konuşulur sorusuna verilecek olan diğer yanıtlara göz atalım.

İngilizce diyaloglar dinleyerek kendini geliştir;

Akıcı İngilizce konuşmanın temelinde pratik yapmak ve İngilizce diyaloglar dinleyerek kulakların İngilizce aksanına alışmasını sağlamaktır. Bu sayede başka insanların konuştuğu diyaloglar sayesinde siz de hem konuşma sırasında yeni kelimeler öğrenerek bu kelimelerin en doğru nerede kullanabileceğini az çok anlamış olursunuz. Aynı zamanda yabancı bir ülkeye gittiğinizde özellikle ana dili İngilizce olan ülkelerin insanları ana dillerini çok hızlı konuşmaktadır. Fakat bu şekilde diyaloglar dinleyerek kulağın akıcı İngilizce konuşmalara alışmasını ve zorluk çekmeden karşılık vermesine yardımcı olmaktadır.

Nasıl akıcı İngilizce konuşulur Sorusunun Net Cevabı! Dizi ya da filmleri İngilizce izleyin;

Son yıllarda özellikle teknolojik aletlerin hızla artması ile insanlar televizyon, tablet ve telefon gibi teknolojik aletler sayesinde internetten gördükleri ve birilerinin hayatını özetleyerek izleyicilere sunan dizi ve filmlerin dublajlarını İngilizce altyazılarını ise Türkçe yapmakta fayda var. Bu sayede dizi içerisinde konuşma sahneleri geçtiği zaman hem kulağınıza İngilizce sözcükler gelerek kulağın alışmasını sağlanır. Anlamını bilmediğiniz bir sözcük ile karşılaştığınızda altyazı sayesinde Türkçesine bakarak yeni bir kelime öğrenmiş olursunuz.

Nasıl akıcı İngilizce konuşulur

İngilizce şarkılar dinleyin;

İngilizce dizi ve filmlerin yanı sıra kısa süren İngilizce şarkılar dinlemek belki yeni kelime öğrenmenize yardımcı olmaz fakat kulağınızın İngilizce aksanına alışmasına yardımcı olabilir. bunun yanı sıra yabancı şarkılar dinlemek farklı kültürlerin şarkı anlayışlarında sıkça kullandıkları kelimeleri anlamanıza ve müzik kültürünüzün gelişmesinde yardımcı etken olarak rol oynayabilir. Tüm bunlar dışında Nasıl akıcı İngilizce konuşulur sorusunun en önemli cevaplarından birisi de sürekli test çözmektir. Örnek olarak 12. Sınıf İngilizce Testleri başlıklı kategorimize göz atabilirsiniz.

Gün içerisinde pratikler yaparak her gün kendinizi geliştirin;

Akıcı İngilizce konuşmanın temel yapı taşlarını oluşturan pratik yapmayı gün içerisinde 2 veya 3 kez tekrarlayın. Bu sayede hem zihnin hem de kulakların İngilizce konuşmaya ve konuşulanları anlamaya daha meyilli hale gelir.

3 YORUMLAR

  1. İngilizce günümüzde artık evrensel bir dil, herkesin bilmesi şart gibi bir durum oluşuyor. Bu durumda düzgün bir eğitim alabilmek çok önemli

  2. İngilizceye gerçekten çok büyük önem vermek gerekiyor, bir çok gencimiz bunun farkında değil ama gerçekten iyi bir ingilizce bir çok kapıyı açıyor size

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz