Yayınlandığı ilk günden bu yana izleyici kitlesini her yeni bölümde katlayan Mucize Doktor dizisi hakkında konuşalım biraz. Sürekli dersler, notlar, sınavlar derken öğrencilerinde sosyal hayata karışmaları, beğendikleri dizileri izleme şanslarının ellerinden alınmaması gerektiğini düşünüyoruz. Yararlı olan her programın ya da içeriğin öğrenciler tarafından izlenilmesi ve kısıtlanmaması gerektiğini belirtmek isteriz. İşte Mucize Doktor isimli dizi de yediden yetmişe herkes tarafından sevilen, düzgün içeriği ile toplum tarafından takdir gören güzel bir dizi. Dizinin son yayınlanan fragmanında neler yaşanmış izleyeceksiniz ancak öncelikle bu dizinin içeriği ve konusu ile ilgili kısa bir özet geçmekte fayda var.

Mucize Doktor Konusu Nedir?

Dizi konusunun işleyişi aslında hayat içinde herkesin sıklıkla yapmış olduğu ön yargıların aslında ne kadar zararlı olduğunu anlatıyor. Bir diğer işlenen konu ise hayaller gerçek olabilir mi? Ön yargılarınızı kırdığınız takdirde, topluma faydalı bir birey olacak, çevrenizde sevilen ve sayılan bir insan olacaksınız. Çevrenizde sevilen ve asygı duyulan birisi olduğunuzda iş hayatınızda da başarılı olacaksınız. Bu da aslında hayal ettiğiniz ne varsa, belki hemen belki bir süreç sonunda elbet gerçekleşecek.

Dizide savant sendromu olan Ali Vefa’nın bu hayatta ki tek gayesi, tek istediği ve hayal ettiği başarılı bir doktor olmaktır. Yukarıda da belirttik ya, ön yargılı olmak. İşte hayatı boyunca hep ön yargılara maruz kalan bu karakter, hayallerini bırakmamış ve  tıp fakültesini bitirmiş, stajını başarıyla tamamlamış ve son olarak ihtisas  yapması kalmıştır. Ali’nin mecbur olmadığı halde çalışacağı hastane yönetimine otizmli birisinin doktor olup olmayacağını kanıtlaması gerekmektedir.

Mucize Doktor 28. Bölüm İzle

Eğer bu diziyi daha önce izlemediyseniz, Corona Virüs nedeniyle evimizde izole olduğumuz şu günlerde, yapacağınız aktivitelerden birisi de bu dizeye başlamak olacaktır. Şuan Mucize Doktor 28. bölüm fragmanı yayınlandı. Son bölümde neler olacağını az çok tahmin etmek adına bu fragmanı izleyebilirsiniz. Sizde mucize doktor dizisinde ki karakterlerden hangilerini sevdiğinizi yorum bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz. İzole sürecinde diziyi izlemek isterseniz, dizinin yayınlandığı kanalın İnternet sitesinde tüm bölümleri bulabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Çok başarılı bir oyunculuk yapan Ali Vefa yani gerçek adı ile Taner Ölmez harika bir insan oyunculukta gösterdiği başarı ve içine büründüğü karakteri yansıtma yetisi olağanüstü bir şey değil mi? Şuan Covid-19 pandemisi nedeniyle yayını durduruldu. Aynı anda yayınlanan sizlere dikkat etmenizi rica ederim entrika kavga şiddet hile hurdayı anlatan diziler toplum hayatını bozan örf ve ananelerimize uymayan bir çok dizi ama Mucize doktora bakıyoruz hayatın içinden ve çok özel duyguların yaşandığı ve insana iyiliği dürüstlüğü gösteren bir dizi umarım pandemi süreci biter de kaldığı yerden devam edelim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz