Eğer teknolojiye dair ilginiz var ve Japon ya da Çinli ağabeylerin yaptığı yeni icatları merak edip inceliyor iseniz, bu yazımız tam da size göre diyebiliriz. Teknoloji Haberleri dışında hiç kendi yaptığınız bir icadı inceleme şansınız oldu mu? Henüz ilkokul dönemlerinde pil ile çalışan arabanızın motorunu çıkarıp, motor ucuna pervane takmayan yoktur herhalde? Eğer bunu yapanlardan biri sizseniz, sizde yeni oluşumlara, yeni icatlara meraklısınız demektir. Ancak öyle ürünler geliştiriyorlar ki, insanoğlunun kullanamayacağı ya da bunu bir insan neden icat eder ki diye düşündürmeden edemeyen ürünleri mağazalarda, haberlerde mutlak suretle görüyoruz. İşte aslında hepimizin yanıldığı tek nokta da bu diyebiliriz.

Ana Felsefe : Kime Faydası Var Olmasın

Teknoloji ve genel olarak elektronik cihazlar üzerine araştırma yapıyorsanız, bir parmak boyutunda hazırlanan elektrik süpürgesi belki de hiç bir işinize yaramayabilir. Aslında bu tarz ürünler yapıldıktan onra kullanılsın diye değil, insanoğlunun neler yapabildiğini gösterebilmek içindir. Örneğin aşağıda yer alan görsele inceler misiniz?

Kanalının ismi Electronic Grenade bir youtuber, yememiş, içmemiş ve bilgisayarlarımızda kullandığımız farenin içine bilgisayar yerleştirmiş. İlk etapta normal boyutta bir fare içine yerleştirmek istemiş ancak parçalar sığmadığı için biraz aha büyük boyutta mouse kalıbı çıkartıp, LCD ekranı entegre etmesiyle bunu başarmış. Şimdi bunu kullansanız ne fayda, kullanmasanız ne fayda? Ancak olaya bu yönden bakmamak gerekir.

Eğer hayal kurup olmayan şeyleri yaratmanın peşindeyseniz, illa ki insanlığa yararı dokunacak diye düşünmeyiniz. Yapacaklarınız gelecek için bir fikir oluşturursa, işte o zaman insanlığa büyük katkınız olmuş olur. Bu YOUTUBER kardeşimizin yapmış olduğu cihazın videosunu da aşağıda vereceğiz ancak konu başlığında da belirttiğimiz üzere kime faydası var bunun diye düşünmek yerine, merak edip yapın.Acaba bunu başarabilir miyim diye düşünün. İnsanların yaptığınız küçük icatlarla dalga geçmelerine olanak sağlayın. İşte o zaman daha güçlü olacaksınız ve çok daha kapsamlı geliştirmeler yapacaksınız. Bu yazımızda sizlere yapacağınız her işin fayda sağlamak zorunda olmadığını dile getirmeye çalıştık. Şimdi sizlere konuda bahsettiğimiz arkadaşın yaptığı bilgisayarın videosu ile baş başa bırakıyoruz. İyi seyirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here