Kısa bir süre önce Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada su ifadelere yer verildi.

”Lise öğrencileri ile hazırlık sınıfında öğrenim gören öğrenciler için sorumluluk sınavları, 22-30 Haziran arasında gerçekleştirilecek. Öğrenciler, sınavlarda, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının derslerinden birinci döneme ait konu ve kazanımlardan sorumlu olacak.”

2019-2020 eğitim ve öğretim yılında sorumlu geçilen derslerini kapsayacak şekilde yapılacak sorumluluk sınavlarına 9, 10, 11 ve 12’inci sınıf öğrencileri ile hazırlık sınıfında öğrenim gören öğrenciler katılabilecek.
Orta öğretim Genel Müdürlüğü tarafından illere gönderilen yazıya göre, tüm derslerden başarılı olan öğrenciler ile başarısız dersleri bulunanlardan yıl sonu başarı puanı en az 50 olan öğrenciler sınıfını doğrudan sınıf geçecek.
Alt sınıflar da dahil, başarısız ders sayısı toplamına bakılmaksızın doğrudan sınıfını geçemeyen öğrenciler ise baraj, ders ayrımı yapılmaksızın sorumlu olarak bir üst sınıfa geçecek.
Sınavlar, öğrenci ve velilere duyurulup okul yönetimlerince gerekli tedbirler alınarak 22-30 Haziran’da gerçekleştirilecek.
Öğrenciler, sınavlarda, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının derslerinden birinci döneme ait konu ve kazanımlardan sorumlu olacak.
Şimdiden tüm öğrencilere okulsayfam ekibi olarak başarılar dileriz.

1 Yorum

  1. Ne diyeyim bilemedim çocuklarımızı kobay gibi kullanıyorlar bir oraya bir oraya eğitim sistemi deseniz zaten sürekli müfredat değişmekte ve kobay gibi çocuklarımız kullanılmakta okulda çocuklarımıza verilen kitapların içeriğine bakılmıyor bir sorun olduğunda gözden kaçmış deniyor. Bunlar sadece akla gelenler neler neler yaşanıyor inanın anlatmak istemiyorum anlattıkça sinirleniyorum.Sonra diyorlar ki çocuklar başarısız ne veriyorsunuz ki ne alacaklar Burada öğretmenlerimize asla bir lafım yok kendilerini paralıyorlar bir kelime öğretmek için ama metot yanlış sistem hatalı eski dönemi beğenmezlerdi o zaman daha iyi bir öğrenim vardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz