Devlet kurumlarında memuriyet olabilmek için yapılacak olan 2019 Kpss sınav başvuru tarihi ne zaman, bunu öğreneceğiz. Bilginiz var mı bilmiyoruz ancak, öğretmen ve memur olmak isteyen bireyleri yakından ilgilendiren 2019 Kpss sınav başvuru tarihinin en son ne zaman alınacağı ÖSYM tarafından açıklandı.

Ülkemizde fazlasıyla memur olma hayali kuran birey bulunuyor. Eğer sizde bu belirttiğimiz kişilerden biriyseniz yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ederiz. Dilerseniz şimdi Kamu Personel Seçme Sınavı tarihi ne zaman, bunu öğrenelim.

2019 KPSS BAŞVURU TARİHİ EN SON NE ZAMAN?

Öncelikle 3 ile 15 Mayıs tarihleri arasında başvuru yapabileceğinizi belirtelim. Ancak bu yıl gerçekleştirilecek olan KPSS sınavında Genel kültür ve Genel Yetenek sınavının yanı sıra Öğretmenlik Alan Bilgisi ve A grubu sınavları düzenlenecek. Bunu bilgileri de öğrenmenizde fayda var diye düşünüyoruz.

KPSS NE ZAMAN?

Sınavı heyecanla bekleyen adayların en çok merak ettiği konu, kuşkusuz KPSS Sınavı ne zaman sorusudur. Bu soruya detaylı olarak cevap vermek gerekirse, 2019 yılında yapılacak olan Kamu Personel Seçme Sınavı A grubu ve Öğretmenlik, Genel Yetenek – Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumları 14 Temmuz 2019 tarihinde, yine bu yıl yapılacak olan KPSS A grubu ve Öğretmenlik Alan Bilgisi 1. Gün Oturumları ise 20 Temmuz tarihinde yapılacak olup 2. oturum ise 21 Temmuz tarihinde yapılacaktır. Tarihler 28 Temmuz 2019 gösterdiğinde ise Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavı yapılacaktır. İçerisinde bulunduğumuz 2019 yılı itibariyle bu dönemde veya yakın zamanda yapılacak olan sınavlar hakkında bilgi almak isterseniz Yakın Zamanda Hangi Sınavlar Var başlıklı konumuza göz atabilirsiniz.

Bir diğer merak edilen soru ise 2019 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusudur. Net bir cevap vermek gerekirse 29 Ağustos tarihinde sınav sonuçları açıklanmış olacaktır. Peki 2019 KPSS Lisans Sınav başvuru tarihini merak ediyorsanız, 3 Mayıs 2019 tarihinde de bu sınavın başvuruları alınmaya başlayacağını ve 15 Mayıs 2019 tarihinde sona ereceğini belirtmek isteriz.

Not : KPSS Ön lisans ve KPSS Orta öğretim sınavları bu yıl yani 2019 yılında yapılmayacak olup bir sonra ki yıl yani 2020 senesinde bu sınavlar ÖSYM tarafından yapılacaktır.

Merak ettiğiniz veya sormak istediğiniz her türlü soruyu, iletişim bölümümüzden veya konu altında bulunan yorum bölümünden bize iletebilirsiniz. Bir sonra ki yazımızda tekrar görüşmek dileğiyle. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here