Kısa bir süre önce yapılan araştırmalarda internet kullanımı tüm dünyada 4,54 milyar kişiye ulaştı. Bu da demek oluyor ki dünya nüfusunun %59’u İnternet mecralarında vakit geçirip severek kullanıyorlar. İnternet öyle bir mecra ki bu mecrada faydalı bilgilerin yer aldığı platformlarda çok fazla, maalesef zararlı bilgiler içeren sitelerde! Peki ziyaret ettiğiniz platfomun zararlı olduğunu, eğer alışveriş yapacaksanız, o platformun sabıkalı olup olmadığını biliyor musunuz? Muhtemelen bilmiyorsunuz çünkü bugüne dek bizlere herhangi bir platformun zararlı olup olmadığını gösteren bir mecra maalesef yoktu. Şikayet edebileceğiniz ve edilen şikayetleri okuyabileceğiniz platformlar tabi ki var.

Ancak hala şikayet edilmeyen ve avlarını sinsice bekleyen platformlar var. Birazdan sizlere denediğimiz ve deneyimlerimizi paylaşacağımız bir platformdan bahsedeceğiz. Bu platformun neden kullanılması gerektiğini neden bu İnternet sitesini hayatımızın içine sokmamız gerektiğinden bahsedeceğiz. Ancak öncelikle ne tür siteler size zarar verir, ona bakalım.

Kötü Niyetli Siteleri Tespit Etme

Normal şartlarda alışveriş yapacağınız ya da kredi kartı bilgilerinizi ileteceğiniz İnternet sitelerinin kurumsal olup olmadığını bilmeniz gerekiyor. Maalesef kötü niyetli yazılımcıların tek bir hedefi var! İnternet mecralarından yeterli bilgi sahibi olmayan, deneyim sahibi olmayan insanları denk getirip maddi açıdan zarar vermek! Genel olarak orta yaş üstünde ki kurbanları seçip daha doğrusu yemleme taktiği dediğimiz olay ile bu ağa düşecek insanları bekliyorlar. Açıkçası bu ağlara da orta yaş üstü insanlar takılıyor. Kötü niyetli siteleri tespit etme konusunda sizlere bazı bilgiler vermek istiyoruz. Bir İnternet sitesinin güvenli olup olmadığını bu yazının sonunda en iyi şekilde öğrenmiş, hatta ve hatta belirteceğimiz özel bir site sayesinde öğrenmeden bile alışveriş yapacağınız platformun güvenliğini bu platformdan öğrenebileceksiniz.

Bu yazının asıl amacı insanları hem bilgilendirmek hemde yazılım teknolojisi ile buluşturup mağduriyetlerini ya da mağduriyet yaşama ihtimallerini minimum seviyeye düşürmektir. Bu nedenle yazımızı dikkatli bir şekilde okumaya lütfen devam edin. Bir internet sitesine girdiğinizde o siteden alışveriş yapmak veya ticaret gerçekleştirmek istediğinizde nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedelim.

Alan Adına Dikkat edin!

Bir siteye giriş yaptınız. Hatta bu sitenin bir banka sitesi olduğunu düşünelim. Öyle ki kötü niyetli yazılımcıların en çok av düşürdüğü sistem klonlanmış siteler üzerinden gerçekleşmektedir. Bu nedenle çok profesyonel bir şekilde banka sitesi görünümünde bir site açabilirler ve sizleri ağlarına düşürebilirler. Bu tarz siteleri tespit etmenin yani güvenli olup olmadığını tespit etmek için dikkat etmemiz gereken bir çok kriter var ancak şuan için ilk yapmanız gereken doğru adresi tarayıcınıza yazdığınıza dikkat etmelisiniz.

Eğer para alışverişi yapacaksanız gerçekten çok dikkatli olmalısınız. Aksi taktirde hiç beklemediğiniz bir anda banka hesabınızda ki tüm paranız yok olabilir. İnternet alemi öyle bir yerdir ki, sadece saniyeler içerisinde hüsrana uğrayabilirsiniz.

Özellikle Şans Oyunları Sitelerine Dikkat Edin!

Ülkemizde bildiğiniz üzere şans oyunlarını oynayabileceğiniz legal platformlar bulunmakta. Bu platformların klonlanmış halleri de bulunmaktadır. Legal platforma üye olacağım diye klonlanmış yani baştan aşağıya kopyalanmış bir siteye üye olup yatırım yaparsanız, muhtemelen o yatırımı artık unutmanız gerekecek.

Birde ülkemizde legal olmayan yani yurt dışı patentli şans oyunları siteleri bulunmaktadır. Bunlar içerisinde iyi olanlarda var, iyi olmayanlarda! İyi olmayanlar merdiven altı dediğimiz, yolda yürürken yüzüne dahi bakmayacağınız insanlar tarafından Windows seleron cihazlar üzerinden ağlarını bekleyen insanlardır! Bildiğiniz üzere şans oyunları bağımlılık yapar ve bu kategoriye olan ilginin fazla olması, sıcak paranın sıklıkla giriyor olması, mağduriyet olmanız için çok elverişli. Peki yazılımı lisanslı olmayan siteleri tespit etme nasıl yapılır? Dilerseniz size önereceğimiz siteye geçiş yapalım!

Kötü Niyetli Siteleri Tespit Eden Mükemmel Platform!

Şimdi bahsedeceğimiz platformu dile kolay şuana kadar çok beklediniz. Öncelikle bilmenizi isteriz ki bu yazı bir sponsor yazısı değildir. Bu nedenle sizlere sitenin eksiklerinden ve artılarından mutlaka bahsedeceğiz. Geliştiricileri Türk yazılımcılar olduğu için desteklemek adına bu yazıyı yazıyor ve sizlere tanıtıyoruz. İşin ucunda okurlarımızın güvenliği varsa, bu bizim için çok önemlidir. Size tavsiyemiz, bu siteyi sık kullanılanlara ekleyin! Bu sayede lazım olduğunda hızlı bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

Evet arkadaşlar! Sitemizin ismi muhafiz.co! Bu site o kadar çok dikkatimizi çekti ki, sektörde böyle bir platform olmaması nedeniyle, yazılımcılarını araştırmaya başladık. Baktık ki, yazılımcıları da Türk arkadaşlarmış. Hemen iletişime geçtik ve platformun hedeflerini, ne doğrultuda çalışacağını sorduk. Kendileriyle kısa bir sohbet gerçekleştirdik ve bu platformu okul sayfam ekibi olarak gönül rahatlı ile öneriyoruz. Platformun özelliklerinden tabi ki bahsedeceğiz ancak bilmeniz gereken bazı konuları da değinmek istiyoruz. Öncelikle bu site, lisanslı olmayan siteleri tespit eden platform olarak hizmet veriyor.

Sadece bununla da sınırlı değil! Örneğin, geçmiş dönemde herhangi bir site üzerinden alışveriş yaptınız ve maalesef mağduriyet yaşadınız o halde muhafıza şikayet et bölümüne yaşadığınız sorunu detaylı olarak belirtirseniz, ilgili ekip şikayet edilen platformu detaylı olarak araştırır ve data alanlarına ekleme yapacaklardır. Buda alışveriş yapacak olan yeni insanlar için bilgilendirme niteliği taşıyacaktır.

Bu platform ana sayfasında genel olarak en çok hangi kategoride kötü niyetli yazılımcılar varsa onu listeliyor. Bunun dışında herhangi bir siteden alışveriş yapacaksanız öncelikle muhafız sitesinden o siteyi araştırmanızı tavsiye ederiz. Alışverişten önce yapacağınız bu araştırma sizlere o siteye güvenip güvenmemeniz konusunda yol gösterecektir.

Muhafız sitesini inceleme şansı yakaladığımızda dikkatimizi çeken bir kaç detay ortaya çıktı. Öncelikle site tamamen kullanıcı dostu bir arama motoru diyebiliriz. Kendi alt yapılarında kullandıkları özel yazılımları sayesinde şüphe duyduğunuz siteyi araştırırken global bir tarama gerçekleştirir ve arama yapılan site hakkında ki tüm olumlu ve olumsuz yanları size sunar. Bu sayede mağdur olma durumunuz çok büyük oranda yok olacaktır. Muhafız sitesinin algoritması detaylı aramadan geçiyor diyebiliriz. arka planda arattığınız sitenin tüm sabıkalı olaylarına erişiyor. Eğer varsa herhangi bir olumsuz durumda derhal size gerekli uyarıları yapıyor.

Açıkçası şuana kadar sitenin gözümüze çarpan herhangi olumsuz bir yanı ile karşılaşmadık. Sadece site hala geliştirilmeye devam ediyor. Geliştirme süreci ise bu siteyi kullanan her vatandaşın kusursuz bir deneyim yaşaması yönünde. Site ekibiyle görüşmelerimizde sitenin devamlı olarak geliştirileceğini ve getirilecek yeni özellikle sayesinde çok daha farklı site analizlerini ziyaretçilerine sunacaklarını öğrendik. Yukarıda da belirttiğimiz üzere nasıl cüzdanınızda, kasanızda ya da bankanızda değerli eşyalarınızı, birikimlerinizi muhafıza ediyorsanız, internet üzerinde güvenli alışveriş yapmak için muhafız sitesini bilinç altınıza yerleştirmelisiniz. Tavsiyede bulunmuş olduğumuz bu platform, bilgisayarınızı korumakla görevlendirdiğiniz Antivirüs uygulamaları ile hemen hemen aynı görevi detaylı olarak gerçekleştirmektedir. Örnek verecek olursak bu site İnternet mecrasında adeta polis görevi yapmaktadır.

Bu yazımızda sizlere sanal ortam üzerinde alışveriş yaparken, para transferleri, ya da mağduriyet yaşayabileceğiniz her durumda yardımcı olabilecek, son derece yararlı bir siteyi tanıtma imkanı yakaladık. Yeni güncellemeler hakkında yine buradan aralıklarla siz değerli ziyaretçilerimizi haberdar edeceğiz. Bir sonra ki yazımızda görüşmek dileğiyle.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz