Bu başlığa baktığınızda aklınıza ilk gelen cevap tabi ki ”Çalışarak” olacaktır ancak bu yazımızda sizlere sınav öncesi konu eksiği nasıl hızlıca kapatılır bundan bahsedeceğiz. Arkadaşlar eğitim aldığınız dönemlerde ne kadar yoğun tempoda çalıştığınızı fazlasıyla biliyoruz. Özellikle belki de kaderinizi değiştirecek bir bir sınav öncesi, odak ve konsantre sorunu yaşamanız kaçınılmazdır. Sizin için çok önemli olan bir sınava çalışırken, canınız çalışmaktan daha fazla çalışmamayı ve başka etkinliklerle uğraşmanızı, ilgilenmenizi ister.Öncelikle odak sorununuza çözüm aramalıyız. Mesela hatırlatmakta fayda gördüğümüz bir konu var. Verdiğiniz emeğin karşılığında, güzel ve düzenli bir yaşamın sizi bekliyor olması gibi. Bunu düşünerek, daha azimli ve hırslı olmanızı sağlayabilirsiniz.

Sınav Öncesi Hazırlık

Yukarıda verdiğimiz tavsiyelere uymadınız ve sınav tarihine yakın bir süre önce fark ettiniz ki, konu eksiğiniz bulunuyor. Nedir bu konu eksiği? Örneğin YGS sınavına gireceksiniz ve fizik dersi ile ilgili konu tekrarı yapmanız dışında bilmediğiniz konular bulunuyor. Sınav öncesi ne yapıp edip tüm konularda bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Peki hızlı bir şekilde konu eksiği kapatma nasıl yapılır? İşte tavsiyeler.

Öncelikle sınav öncesi hangi derslerde konu açığınız varsa bunları bir yere not alın. Hangi konularda bilgi sahibi olmadığınızı not ettikten sonra kendinize rahat bir çalışma ortamı sağlayın. Mümkün olduğunca bilgisayar üzerinden çalışma yapacağımızı belirtmek isteriz. Eksik olduğunuzu düşündüğünüz konuyu video arama ve izleme platformu olan Youtube üzerinde arayınız. İzlenmesi yüksek güncel videoların hızlarını 1.25e indirip, videoda anlatılanları yazarak not almanızı tavsiye ediyoruz. Önemli yerleri, anlatılanları önemli noktaları not alacağınızı söylesek daha yararlı olur. Bunun dışında çıkmış sorulara kesinlikle göz atmanız gerektiğini belirtmekte fayda var. Yine bu platform üzerinden video araması yaparak gireceğiniz sınavda çıkabilecek tuzak sorular hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz. Bu belirttiğimiz çalışma yöntemi ile kısa süre içerisinde konu eksiklerinizi kapatacağınızı düşünüyoruz. Son olarak bu çalışmayı bitirerek kendinize süreli testler yapmayı unutmayınız. Kaç net çıkardığınızı hesaplayarak çalışma şeklinizin yararlı olup olmadığını görebilirsiniz. Bu tarz tavsiye yazılarının daha çok gelmesini istiyorsanız, yorum bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here