Kitap Yurdu’nun Önemi

Her ne kadar okuma oranı yüksek bir ülke olmasak da ülkemizde kitaba büyük bir önem verildiğini söylemek mümkün. Özellikle kitap fuarlarında ve internet üzerinden yapılan satışlarda bu ilgiyi açıkça görebiliyoruz. İnternet ortamının genişlemesiyle birlikte kitaba verilen değer daha fazla artmaya başlamıştır. Sosyal medyanın kullanımının yanı sıra, kitapları indirimli fiyatları üzerinden geniş okur kitlesi ile buluşturan siteler okur kitlesi için cazip mekanlar haline geldi.

Kitap Yurdu, bünyesinde barındırdığı geniş kitap portföyü ile halihazırda  en büyük kitap satış platformu. İndirimli kitap satışının en çok yapıldığı sitelerin başında gelen kitapyurdu, Türkiye’de faaliyet gösteren kitap yayınevleri için de kolay satış platformu anlamına geliyor. Aynı zamanda kullanıcılarına devamlı sunduğu kampanyalar sayesinde de geniş bir kitleye hitap etmeyi başaran adres, okumayı teşvik eden pek çok girişimlerde bulunmaya da devam etmektedir.

Ne Zaman Kim Tarafından Kuruldu?

İnternet üzerinden e-ticaret yoluyla kitap satışlarına 2000 yılında başlayan Kitap Yurdu Repar Tanıtım İletişim Matbaacılık Ltd. Şti. tarafından kuruldu. Şirket kurulduğu günden bu yana kendi geliştirdiği yazılımla internet sitesi üzerinden faaliyet gösteriyor. Kitapseverlerin kolayca sipariş verebilmesi ve verilen siparişlerin kolayca iletilebilmesi için ise Kitap Yurdu Bilgi İşlem Departmanı yöneticisi Hasan Mısırlıoğu’nun üstün gayretleri var.

Hayata geçirilen yeni proje ile kitaplar artık yüksek teknoloji ve makine yardımı ile kolilenip, sevk adresi yapıştırılıp, müşteriye gönderiliyor. Her gün binlerce kitap siparişi göz önünde bulundurulduğunda teknolojiden yararlanılması yeniliğe ve çağa uygun bir adım olmuş.

Kitap Yurdunda En Çok Satanlar

Kitap Yurdu sitesi içerisinde “en çok satanlar” bölümü yer almaktadır. Web site üzerinden satılan kitapları burada değerlendirme imkanı  var. Aylık, haftalık ve yıllık en çok satanları görmek mümkün. Bu bölüm içerisinde, kitabın özetine kadar pek çok bilgiye ulaşmak mümkün olmaktadır.

En çok satanlar bölümü içerisinde, merak edilen kitabın ön kapak bilgilerinden sayfa sayısına kadar pek çok bilgiyi okumak mümkün olmaktadır. Bununla birlikte, kitabın içerisinden de bazı bölümlerin paylaşıldığı bilgilendirme kısmı, kitabın içeriğine dair yeni bilgilerin edinilmesine yardımcı olmaktadır. Bu sayede kitabın kapağına bakarak almayı düşünmediğimiz pek çok zengin içerik ile tanışmamıza da öncülük etmekte olan bölüm, rağbet görmektedir.

Kitap Yurdu Yazar Bilgilendirmesi

Sitenin en faydalı olan bir diğer alan da, satın alınacak kitabın yazarı hakkında detaylı bilgilendirme sunmasıdır. Bu sayede, kültürel birikimimize katkı sağlamakta olan site aynı zamanda metin ile yazarı aynı bağlam içerisinde değerlendirmemize yardımcı olmaktadır. Bir kitap yazarından bağımsız düşünülememektedir. Bu yüzden bir kitabı okurken yazarını da tanımak pek çok yeni bilgiyi hazinemize eklemektedir.

Bizlerde okulsayfam ailesi olarak ülkemize ve nesillere kitap hizmeti sunan Kitap Yurdu ailesini tebrik eder, başarılar dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here