Kış Ayı Ev Dekorasyonu

Dekorasyonlar zaman zaman deşikliğe uğramaktadır. Evlerimizin yaz mevsiminde farklı bir dekorla karşımızda dururken kış mevsimi geldiği zaman bu ev dekorasyonu değişmelidir. Her mevsim güzeldir, mevsimleri güzel yapan ise fikirleriniz ve alışkanlarınız. Mevsime göre yapılan değişiklikler hem ruhen hem de görsel anlamda daha iyi bir motive unsurudur.

Kışın battaniyeler kalın örtüler koltuklarımızın üzerinde dururken yaz mevsiminde bunları kaldırılır. Ayrıca yazın her taraf açık olacağı için evin aksesuarları da buna bağlı olarak değişecektir. Kış aylarında kalın koltuk minderler yerlerde yerini alabilir. Ayrıca kış mevsiminde şömineler başköşede yerlerine yerleşirler. Bu şekilde mevsimin evimize etkileri görülebilir.

Yatak odalarımızı da kış mevsimi farklı detaylara bürür. Yatağımızın üzerindeki yorgan ve kalın battaniye kışın kullandığımı ayrıntılardır. Bütün bunların yapılması şunu göstermektedir. Aksesuarlar süs olmanın yanında ihtiyaçları da yansıtmaktadır. Yazın güneş, deniz modelleri ön plana çıkarken kışın kar, yağmur, soğuk ön plandadır.

Kış Aylarından Sonra Evlerimizin Dekorasyonu

Kışın soğuğunun evimize yansıdığını görmekteyiz bu kış aksesuarlarının evdeki yerleri havalar ısınınca yaz mevsimi aksesuarlarına bırakmaktadır. Öncelikle evin sahibi kendi üzerindeki kıyafetleri değiştirir. Bu değişikliğe kıyafetlerden sonra oturduğumuz mekanların değişikliği de eklenmektedir. Bu biraz zorunluluktur. Çünkü havanın 40 dereceye yaklaştığı ortamlarda kalın battaniyeler, peluş terliklerin bulunması çok uygun olmayacaktır.

Bu eşyaları kaldırıp yerlerine yaz mevsimine yakışır tekne malzemeleri, terlikler, güneş malzemeleri, plaj resimleri, soğuk içecekler gibi temalara sahip olan eşyalar konulmalıdır. Kışın daha soğuk renkler alanlarımızda mevcut iken yazın daha pastel ve sıcak renkler bulunmaktadır. Bu şekilde ev dekorasyonu mevsimlere göre değişikliğe gidecektir.

Yaz Mevsiminin Ev Dekorasyonuna Kattıkları

Yazın gelmesiyle kışın ev dekorasyonu yerini yaz mevsimi eşyalarına bırakmaktadır. Öncelikle kışlık kıyafetleri kaldırıp yerlerine yazlık kıyafetleri koymalıyız. Böylece dolaplarımızdaki ilk değişikliği yapmış oluruz. Daha sonra vestiyerlerimizdeki ayakkabılar, botlar, yerlerini yaz ayakkabılarına ve terliklere bırakmışlardır.

Yatak odalarımızda örtülerimiz, yorganlarımız yerlerini yazlık pikelere bırakmaktadır. Oturma odamızda koltukların üzerine öttüğümüz battaniyeler ve örtüler artık kaldırılıp yerdeki minderlerimizi kenara koyardık. Şömineyi bir sonraki kışa kadar kapatırdık. Onun yerine duvarımızda bulunan klima evlerimiz için oldukça önemlidir. İşte bütün bunlar evlerimiz kıştan çıkarıp yaza çeviren ayrıntılardır. Bunları yapınca yazın sıcak havası neyi beklemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here