Gün geçmiyor ki yeni bir hastalık türemesin. Evet, daha önce hiç bu hastalığı duydunuz mu? Son günlerde herkes Kalp Gribi Nedir diye araştırma içerisinde girdi ve ne yazık ki bizimde incelemelerimiz sonucunda istenilen içeriklere ne yazık ki ulaşamadık. Öncelikle bilmenizi isteriz ki, eğer kalp gribi olduysanız, bunu yaşayan biri olarak size şunu söylemeliyim ki iğrenç bir duygusu var diyebilirim. Bu yazıda sizlere yaşadıklarımı anlatmaya çalışacağım ve aslında bu hastalığı yaşayan biri olarak neler hissettiğimi bilmenizi istedim. Bu yıl yani 2019 yılı kışı itibariyle hiç hasta olmadım. Normal şartlarda her yıl düzenli olarak grip hastalığı ile savaşırdım ve yenik düşerdim. Bu yıl benim için inanılmazdı. Mükemmel duygular içerisinde hasta olmadığımı istesem de grip olamadığımı fark ettim.

Düşünün ki, sert rüzgarlı bir havada nereden baksanız beş kilometre koşup geri dönüşte rüzgarı yiyerek yürümek, eve geldiğinizde soğuk bir litre suyu kana kana içmek, muhtemel odur ki hasta yapar. Bu aktivite de bile hasta olmamıştım. Ama bir şeylerin yolunda gitmediğini de anlamaya başlamıştım. Gece uyumaya çalıştığımda sol kolum da bir ağrı hissetmeye ve kalbimin de o kusursuz çarpmasında bir sorun olduğunu hissetmeye başlamıştım. Kalp krizi geçireceğimden şüpheleniyordum ancak bu İnternet üzerinden anlatılan kalp krizi belirtilerine benzemiyordu. Sanki kalbim öksürüyor gibiydi.

Meğer Kalp Gribi Olmuşum

Arkadaşlar öyle bir durumdan bahsediyoruz ki, cidden özellikle uyumadan önce sizi fazlasıyla rahatsız ediyor. Hani bazen vücudunuzda tarif edemeyeceğiniz hafif ağrılar olur. Nasıl dilinize demir değdiğinde hissettiklerinizi tarif edemiyorsanız, bunun ağrısı da o denli. Sizi dayanılmayacak bir ağrıya götürmese bile, alttan alttan hissettiğiniz o rahatsızlık uykunuzu kaçırabiliyor. Peki böyle bir durumda ne yapmanız gerekiyor? Sevgili dostlar, eğer durup dururken kalbinizde daha önce yaşamadığınız bir acı ya da ağrı hissediyorsanız, mutlaka en yakında bulunan bir kalp cerrahına gitmeli ve muayene olmanızı gerekiyor.

Kalp Gribi Tedavisi Var mıdır?

Eğer kalp gribi tedavisi nasıl yapılıyor diye merak ediyorsanız, doktora gittiğinizde kalp röntgeni çekiliyor ve Kalp gribi rahatsızlığı saptanmış ise ilaç tedavisi ile kurtulabiliyorsunuz. Aksi takdirde kalp büyümesi ve kalp yetersizliğine kadar gidebiliyor. Bu tarz hastalıklar dayanılmaz acı vermese bile, içeride nelere zarar vereceğini veya verdiğini bilmiyoruz. Bundan dolayı bu hastalığı hafife alıp gitmemezlik yapmayın. Unutmayın bir kalbiniz var ve ona her şeyden daha iyi bakın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here