Ülkemizde yetişkin olan her bireyin, aslında çocukluğunda ki en büyük hedeflerden bir tanesi de iyi bir üniversitede okumak diyebiliriz. Okul sayfam editörü olarak küçük yaşlardan itibaren, eğer iyi bir öğrenim geçirmez isek, sonumuzun kötü olacağına dair hep baskılarla karşılaştık. Sürekli nasihat eden amcalar teyzeler oldu hayatımızda. Tabi ki şuan ki duruma bakıldığında üniversite mezunu olan insanlar da Lise, orta okul ya da ilkokul mezunu olup üniversite eğitimi almamış, serbest meslek ile uğraşan insanlarda aynı durumdalar diyebiliriz. Yani okusanız da okumasanız da şuan için hedeflerinize bir an önce ulaşmak pek mümkün görmüyor. Ama sevdiğiniz işi yapmak için okumak şart diye düşünüyorum. Çünkü geleceğinizde ne iş yapacağınıza siz üniversite mezunu insanlar karar verebilirken, düşüncesinde okumak olmayan bireyler, aile büyüklerinin bulduğu iş üzerine çalışmaya başlayıp meslek ediniyorlar. Bence sırf bundan dolayı bile öğreniminizi bitirip diplomanızı almanız gerektiğini belirtmek isterim.

İyi Bir Üniversite Nasıl Kazanılır?

Aslında yapmanız gerekenleri, dozunda yaptığınız takdirde iyi bir okulda öğrenim görmeye devam edebilirsiniz. Yapılması gerekenler neler diye sorar gibisiniz. Buna hayatımızda yaşadığımız her şey dahil diyebiliriz. Örneğin üniversite sınavları öncesi çok fazla uyumak hayatınızda bir şeyleri kaybetmenize neden olmayacaktır. Zamanınızı uykunuza harcamak yerine sınav öncesi hazırlık testlerine ayırmanız, bana göre bu yolda ki en büyük avantaj olacaktır. Çok fazla uyumayın, çok fazla sosyal faaliyetlere katılmayın. Bunlar dışında gün içinde alışkın olduğumuz cihazları çok fazla kullanmayın. Nedir bunlar derseniz televizyon, telefon vb. diyebiliriz. B u yazıyı okuduğunuzda asosyal olabileceğinizi düşünüyorsunuz öyle değil mi? Sadece bir süreliğine bunları yapın!

İyi Bir Üniversite İçin Yapılması Gerekenler

Aslında bu başlığın bir bölüm cevabını bir üstte bulunan paragrafta belirtmiştik. Düzen aslında hayatımızda mutlak suretle olması gereken yapı taşlarından birisidir diyebiliriz. Eğer hayatımız düzenli olursa, Hayalini Kurduğunuz Üniversiteyi Kazanmak adına çok önemli bir yol katetmiş olursunuz. Bunun dışında son olarak sınava girdiğinizde kesinlikle heyecan yapmayınız. Hayatınız her şeyden çok daha önemli ve heyecan yaparak geçmişte okumak uğruna çekmiş olduğunuz sıkıntıları, heyecan yaparak heba etmemelisiniz. BAŞARACAKSINIZ!

1 Yorum

  1. İyi Bir Üniversite İçin Yapılması Gerekenler aslında çok basit çalışmak çalışmak çalışmak hepsi bu kadar ne kadar banalsiniz diyenleri duyar gibiyim ama gerçekler bu çok çalışmadan bir yerlere gelemezsiniz buna okul hayatı dışında iş hayatı da dahil ama en önemlisi çalışmanın küçük yaşta bedene girmesi ve onunla büyümesi şart çalışan bir birey her zaman yenilenir sürekli bulmaca çözen kitap okuyan insanlar Alzheimer hastalığına yakalanmadığı kanıtlandı. Önemli olan sürekli beyni çalıştırmak bunun yolu da çalışmaktan geçer. Bol bol test çözmek ve dersi derste dinlemek eve gittiğinizde de gördüğünüz konunun tekrarını yapmak işte çok çalışmak sözünü tamamlayan eylemlerdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz