oks genel foto

Yazı İçeriği

İnternetten Uzaktan Eğitim Özel Ders Vermek

Özel ders vermek isteyenlerin sıklıkla başvurduğu ve günümüzde giderek yaygınlaşan internet üzerinden özel ders diğer adıyla uzaktan eğitim, bir çok öğrenci için kolaylıklar sağlamaktadır. Özel ders almak isteyenler için başarılı ve tecrübeli özel ders öğretmeni bulmak kolay hale geldi çünkü yüzlerce öğretmen özel ders vermek için sırada beklemektedir. Bu öğretmenler arasında oldukça deneyimli, başarılı ve tecrübeli olanlar var. Uzaktan eğitim yoluyla özel ders vermek isteyenler için ise sanal ortamda binlerce kişiye ulaşabilme avantajı bulunmaktadır. Bu yönüylede internet geniş bir pazar ağı sunmaktadır. 

Özel ders, rahat ortam olması nedeniyle öğrencilerin anlamadığı ve zorlandığı konuları özel ders öğretmenine doğrudan sorabilmesini sağlar. Özel ders almak isteyen öğrenci öncelikle öğretmenin kalitesini değerlendirmekte ardından ders ortamını değerlendirmektedir. Bu nedenle özel ders vermek isteyen bir öğretmen mutlaka bu iki hususa dikkat etmelidir. Özel ders bir ticaret sistemi olduğundan dolayı müşterilerin memnuniyetini en üst seviyede tutmak gerekiyor. Öğrencinin kendisini rahat hissedebilmesi için çeşitli argümanlar vardır. Bu argümanlardan ve etkinliklerden yararlanarak hem öğrencinin dersten keyif alması sağlanabilir hem dersin daha iyi anlaşılması sağlanır.

İnternetten özel ders verirken kullanabileceğiniz metotları sıralayalım.

Canlı Ders Sistemi

Uzaktan eğitim vermek için gelişmiş canlı ders sistemi kullanılmalıdır. Sistem içerisinde öğrenci ve öğrencinin doğrudan birbirini görebileceği, konuşabileceği ve ders anlatımı yapabilecekleri modüller olmalıdır. Okulsayfam sitesi sahip olduğu gelişmiş sistem ile “canlı ders, sohbet modülü, akıllı tahta, akıllı tahta araçları, dersin video kaydı, ödev modülü, sınav modülü, etkinlikler modülü” ve tüm modüllerde detaylı ayarlamalar yapabilme özellikleri sunmaktadır. Ayarları daha etkin kullanarak sınava ya da ödeve süre koyabilir, öğrencilere puanlar verebilir, başarılı öğrencilere rozet takabilir, etkinlikler ile dersin verimliğini arttırabilirsiniz.

Gelişmiş canlı ders sistemini daha detaylı görmek isteyenler için videomuz:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz