İnstagram'dan Para Kazanma

Bugün yine para konuşacağız. Artık öğrenci ziyaretçilerimizin bir taraftan eğitimlerine bir taraftan da kendilerini yormayacak gelir kapılarının neler olduğunu araştırmaya başladı! Başlıktan da gördüğünüz üzere bu yazımızda İnstagram’dan para kazanma nasıl olur? Bu platformdan nasıl 500 $ gibi ülkemizde ciddi olabilecek bir tutarı kazanabiliriz? Şartlar zor mu, gibi soruları en ince detayına kadar açıklayacağız!

Bildiğiniz üzere Facebook, İnstagram ve en çok kullanılan iletişim aracı olan whatsapp uygulamalarını satın almıştı. Youtube Twitch sektörün devasa video içerik platformları içerik üreticiliğine teşvik amaçlı yayıncılara ya da video üreticilerine reklam geliri sağlıyor. Facebook platformunda da içerik üreticiliği yaparak gelir elde etmek mümkün olsa da kullanıcı aktifliği azalmaya başladığı için yönelim olmadı. Hali hazırda İnstagram bu kadar popüler ve sosyal medya içinde bu kadar ticaret dönerken, ekip yeni bir sistem başlattı.

İnstagram 500$ Veriyor!

Evet yanlış okumadınız! İnstagram 3 kuralı yerine getirene 500$ yani bu yazıyı yayınladığımız an itibariyle 4419,40 Türk Lirası ödeme yapıyor. Üstelik bu kuralları yerine getirmek için sosyal medya fenomeni olmanıza gerek yok. İlgili sosyal medya platformu Canlı yayın yaparak kazanç elde etmenizi sağlıyor. Kısa bir süre önce İnstagram Rozetler diye bir özelliği duyurmuş ve yapılan güncelleme ile çoğu kullanıcının hesabına bu özellik tanımlanmıştı.

İnstagram'dan Para Kazanma

İnstagram rozetler tıpkı Twitch gibi yayıncılara bağışta bulunabileceğiniz bir sistem. Yani platform üzerinde canlı yayın açtığınızda takipçileriniz hesabınıza tanımlanmış rozetleri satın alarak size para kazandırıyordu. İnstagram yeni bir kazanç sistemine geçiş yaptı ve artık insanları canlı yayına daha çok teşvik edebilmek adına 3 adet yapılabilir görev ekledi. Bu görevleri duyduğunuzda ne kadar basit bir şekilde kazanç sağlayacağınızı göreceksiniz.

İnstagram’da 3 Görevi Yerine Getir 500$ Götür

Sizleri canlı yayınlara teşvik edip bu alanda para kazanmanıza olanak sağlamak isteyen İnstagram 3 basit görev veriyor. Bunlar;

  • İnstagram’da 15 Dakikalık Canlı Yayın Yap: İnstagram bizden 100 $ ödüllü 15 dakika süreli bir canlı yayın yapmamızı istiyor. Yaptığınız canlı yayında ne kadar kişinin sizi izlediği hiç önemli değil. Bir kişi de izleyebilir 100 kişide. Dediğim gibi bunun hiç bir önemi yok. Sadece 15 dakika canlı yayın yaparak 100 $ kazanıyorsunuz.

İnstagram para kazanma

  • İnstagram’da 30 Dakika Canlı Yayın Yap: İkinci basit görev ise, canlı yayın açan bir arkadaşına konuk olmak. Bu arkadaşınız, abiniz ablanız, kardeşiniz olabilir. Yine kaç kişinin bu yayını izlediğinin önemi yok. Bu görev süresi ise 30 dakika. Yani tanıdığınız birisiyle yayında 30 dakika sohbet muhabbet edeceksiniz. İnstagram'dan Para Kazanma 2021 (500$)
  • İnstagram’da Hafta 1 kez Ayda 4 kez 15 Dakikalık Canlı Yayın Aç: İlk görevde olduğu gibi hafta da sadece 1 kez yayın açıp bir ay sonunda toplamda 4 adet 15 dakikalık yayın açmışsanız 250 $ kazanıyorsunuz. Toplamda 500 dolar kazandıktan sonra yine 3. yani ayda 4 kez 15 dakikalık yayın yaparak 250 dolar kazanmaya devam edeceksiniz.

İnstagram'dan Para Kazanma 2021 (500$)

Asgari ücret ile çalışıp fiziksel yorgunluk ile 2 bin 825 lira 90 kuruş kazanmak mı yoksa ayda sadece 4 kez 15 dakikalık canlı yayın kazanıp 250 dolar yani 2209,70 TL kazanmak mı? Bence bunu düşünmekte fayda var. Bu arada bu yazıyı okuduktan sonra İnstagram’da Organik Büyüme – 2021 başlıklı konumuza göz atabilirsiniz.

Bu arada bir süre sonra artık alımlar kapanabilir ya da daha zorlu görevler getirilebilir. Haklı olarak İnstagram tüm kullanıcılara bu paraları veremez. O yüzden elinizi hızlı tutun. Aksi takdirde üzülebilirsiniz. Konu hakkında sormak ya da öğrenmek istediklerinizi yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz. Bu yazımızda İnstagram’dan Para Kazanma hakkında detaylı bilgiler verdik. Bir sonra ki yazıda görüşmek dileğiyle.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz